Google створила фільм про сонячне затемнення зі знімків фотографів-любителів
2 Вересня , 2017
Австралійські рятувальники «наймуть» на службу дрони
3 Вересня , 2017

DARPA створить модульні комп’ютери на основі «чіплетів»

Чіплети це тонкі кремнієві пластини, які в певному сенсі переосмислюють концепцію традиційних мікросхем. Розроблені інженерами Palo Alto Research Center (підрозділ компанії Xerox) чіплети можна десятками і сотнями наносити за допомогою спеціальних принтерів на плоску поверхню. Судячи з усього, американське військове агентство DARPA всерйоз зацікавилось даною технологією. Новий проект передбачає створення модульних комп’ютерів на основі різних наборів чіплетів.

DARPA бачить майбутнє чіплетів наступним чином: якщо вам потрібна система для швидкої обробки зображень – просто збираємо її з відповідних чіплетів. Потрібна материнська плата для супутника – лише змінюємо одні чіплети на інші – і все готово. На офіційному сайті військового агентства був опублікований відповідний PDF-документ, який докладно описує суть проекту. Однак все це ще на дуже ранній стадії готовності, тому хвалитися інженерам поки особливо нічим.

Поки не зовсім зрозуміло, якого розміру і якої форми будуть чіплети. Все це залежить від фахівців, які допоможуть DARPA втілити їх бачення в життя, а займатись проектом будуть саме сторонні компанії при безпосередньому фінансуванні з військового бюджету. Цілком може бути, що в підсумку компоненти будуть досить великими і їх можна буде міняти руками, за подобою заміни планок оперативної пам’яті. Але й може бути, що чіплети можна буде міняти лише в заводських умовах при наявності спеціальної апаратури.

У будь-якому разі ця система набагато більш гнучка, ніж та, до якої ми всі звикли. Як підсумок, електроніка повинна значно зменшитись в розмірах, стати більш орієнтованою на поставлені перед нею завдання, а також дешевшою у виробництві. Враховуючи, що багато військових комп’ютерних систем на сьогоднішній день безнадійно застаріли, впровадження цілком нової системи дозволить оновити «арсенал» електроніки і наздогнати існуючі технології.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline