Компанія Google почала розробку автономних вантажних автомобілів-роботів
12 Липня , 2017
Від Антарктиди відколовся шматок масою 1 трильйон тон
13 Липня , 2017

DARPA фінансує шістьох розробників нейрокомп’ютерного інтерфейсу

Технологія зв’язку між людським мозком і комп’ютером, яку нам так часто показують у голлівудських фільмах, поки залишається лише фантастичною концепцією. Але деякі великі компанії всерйоз мають намір втілити подібний інтерфейс в реальність. Взяти хоча б Ілона Маска з його Neuralink або Facebook, яка досліджує можливість пов’язати людину і машину в єдине ціле. Управління дослідницьких проектів Міністерства оборони США, DARPA теж зацікавилось цією технологією і навіть вклала гроші в її розвиток.

Кошти DARPA в обсязі 65 мільйонів доларів були розподілені між шістьма перспективними, з точки зору військових, проектами, які входять в програму Neural Engineering System Design (NESD). Офіційно ця програма була анонсована ще в 2016 році, але деякий час знадобився військовим для того, щоб знайти відповідних виконавців для здійснення поставлених завдань. А основним завданням є створення нейроімплантату, що дозволяє здійснювати зв’язок між комп’ютером і людиною.

Серед обраних виконавців одна приватна компанія і п’ять дослідницьких організацій. Першою фазою проекту стане розробка революційного обладнання для здійснення передачі даних між комп’ютером і людським мозком. Початкові випробування будуть проводити на тваринах і культивованих живих клітинах. Вчені з Браунівського університету займуться розробкою імпланту для кори головного мозку. В цей же час приватна компанія Paradromics розробить інтерфейс з мікроскопічних електродів для стимуляції і зчитування кластерів нейронів.

Інші дослідники займуться пошуком можливості маніпулювання візуальними процесами у мозку. Команда з Колумбійського університету поставила перед собою завдання створити ефективний, але при цьому неінвазивний біоелектричний інтерфейс, здатний передавати сигнал прямо в зорову кору головного мозку. Команда Каліфорнійського університету створить мініатюрний мікроскоп для того, щоб вивчати поведінку нейронів всередині мозку. Співробітники французької Fondation Voir et Entendre планують створити зв’язок між штучною сітківкою і зоровою корою мозку, використовуючи оптогенетику. Лабораторія Джона Пірса зосередиться на виготовленні оптичних протезів.

Через один рік програма перейде до другої своєї фази. Вона передбачає дослідження можливості інтеграції створених технологій в людський організм, а також врегулювання юридичних питань і отримання дозволів для подальших випробуваннях на людях.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: