Пластикове сміття з океану перетворять на паливо
10 Квітня , 2017
У Швеції запускають автопілотовані електровантажівки T-Pod
10 Квітня , 2017

Ціна на енергію сонячних електростанцій опуститься нижче 2 центів за кВт*год

Згідно з прогнозом дослідницької фірми GTM Research, ціна електрики, виробленої за рахунок сонячних енергетичних потужностей, може опуститися нижче 2 центів за кВт*год протягом 2017 року.

В рамках свого прогнозу на поточний рік компанія припустила, що найімовірніше рекордно низької ціни на сонячну енергію можна очікувати на найближчому тендерному раунді аукціону в Саудівській Аравії, який раніше відмітився торгами, де була зафіксована ціна в 2,3 цента для одного з проектів у Суайхен.

«Умови наступного тендеру аналогічні тим, при яких було досягнуто рекордно низької ставки в Суайхен, а саме – довгостроковість проекту, багаторівнева тарифікація, практично нульова вартість землі, зниження податків і, що найбільш важливо, високопривабливі умови фінансування. Все це може призвести до нової рекордної пропозиції з ціною нижчою двох центів», – зазначив Бен Аттіа, науковий співробітник і провідний автор звіту GTM Research.

Від Саудівської Аравії вже давно очікують значущих подій на ринку сонячної енергетики, але тендерів на істотні суми досі не надходило. Урядовий плановий показник 9,25 ГВт поновлюваних джерел енергії до 2023 році був замінений на мету інвестувати у сонячну енергію протягом 20 років 109 млрд. доларів.

Відповідальність за розробку необхідного законодавства змінилась, і тепер впроваджена модель незалежного виробника електроенергії (IPP), не залежить від державних інвестицій.

У той же час, незважаючи на унікальність ринку Саудівської Аравії щодо здатності досягати таких низьких цін, експерт GTM Research підкреслює, що вони навряд чи стануть звичайною практикою для великомасштабних сонячних проектів.

«Багато з цих умов, хоча і не в такій же мірі, також присутні в ОАЕ, Мексиці і, можливо, протягом року-двох, виникнуть в Катарі. Важливо відзначити, що ми не розглядаємо ці наднизькі ставки як довгострокову стійку тенденцію, ми вважаємо, що тільки проекти, які отримують вигоду з масштабу, пільгового фінансування без права регресу і дешевої землі, дозвільних витрат і тривалих термінів будівництва, можуть досягти цих цін, і їх життєздатність в якості банківських активів ще не доведена», – додає Аттіа.

Нагадаємо, попередній рекорд вартості енергії сонячних електростанцій був встановлений у вересні минулого року на аукціоні в Абу-Дабі – там була запропонована ціна в 2,42 цента за кВт*год. До цього на аукціоні в Чилі «чиста» енергія пропонувалась по 2,91 цент за кВт*год.

Джерело: pv-tech.org

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline