Ракета Falcon Heavy компанії SpaceX встановлена на стартовому майданчику і готова до запуску
3 Січня , 2018
Електрокар-трансформер Earth-1
4 Січня , 2018

Чергова супербатарея з алюмінію та графену має заряджатись лише за 5 секунд

Інженери та вчені з університету Чжецзян (Zhejiang University), Східний Китай, розробили алюмінієво-графенову супербатарею, що володіє цілим рядом настільки видатних характеристик, що це викликає досить обґрунтовані сумніви. Згідно розробників, ця батарея здатна повністю заряджатись лише за 5 секунд, а її ємності достатньо для забезпечення роботи смартфона протягом двох годин. Батарея втрачає менше 10 відсотків своєї початкової ємності після 250 тисяч циклів зарядки-розрядки, вона здатна працювати при температурах від -40 до + 120 градусів Цельсію, вона гнучка і витримує без втрати ємності до 10 циклів деформації і, до того ж, безпечніша з точки зору можливості загоряння, ніж звичайні літій-іонні акумуляторні батареї.
Такі фантастичні характеристики є наслідком використання тонкої плівки графену в якості матеріалу позитивного електрода і алюмінієвої фольги в якості негативного електрода. Головною “фішкою” цієї акумуляторної батареї є графеновий плівковий катод, виготовлений за технологією 3H3C (trihigh tricontinuous). Особливістю цієї технології є створення крихітних графенових локальних структур (3H) і безперервна струмопровідна матриця, що забезпечує як електронну, так і іонну провідність (3C). Складна структура катода акумулятора забезпечує їй значення щільності зберігання енергії на рівні 120 мA/год*г−1 та надвисокі динамічні характеристики, що дозволяють їй заряджатись до 91.7 відсотка лише за 1.1 секунди.
Якщо на основі нової технології створити батарею для звичайного смартфона, то така батарея зможе прослужити не менше 70 років навіть з урахуванням того, що її доведеться підзаряджати у середньому 10 разів на день.
Однак, деякі експерти, зокрема Чжен Джіету (Zheng Jiatu), заступник директора альянсу China Electric Vehicle Charging Technology and Industry Alliance, попереджають, що до наведених тут цифр потрібно ставитися з обережністю. “Результати, про які оголосила дослідницька група, є результатами розрахунків математичних моделей, а не реальними даними, отриманими в ході випробувань дослідних зразків. Адже навіть для перевірки залишкової ємності батареї після 250 тисяч циклів, потрібен дуже довгий час”.
Проте, самі дослідники визнають, що їм належить виконати ще багато роботи, перш ніж технологія алюмінієво-графенових супербатарей наблизиться до рівня практичного застосування. Такі батареї значно програють літій-іонним батареям по електричній ємності і це є тим чинником, який буде стримувати можливість їх практичного використання, незважаючи на всі інші фантастичні параметри.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: