Нанороботи-вантажники на основі ДНК зможуть доставляти важливі ліки всередині нашого тіла
25 Вересня , 2017
Китайська вантажівка «Тяньчжоу-1» зійшла з орбіти і згоріла в атмосфері
25 Вересня , 2017

Черепно-мозкові травми навчились виявляти за допомогою смартфону

Гарна заміна дорогим приладам, які застосовуються в лікарнях.

Дослідники з Вашингтонського Університету розробили програму, яка за допомогою камери смартфона аналізує реакцію зіниць на яскраве світло, і робить висновок, чи отримав пацієнт сильну травму. Для того, щоб освітлення було рівномірним, інженери використовували надрукований на 3D-принтері корпус, що нагадує за розмірами VR-гарнітуру.

 

Опис розробки опубліковано на сайті університету, також автори виступлять із доповіддю на конференції Ubicomp 2017.

Відомо, що у здорових людей зіниці реагують на зміну освітлення. Вони розширюються при його зменшенні, і звужуються, коли світло стає яскравішим.

Порушення цього рефлексу може свідчити про різні черепно-мозкові травми, тому багато лікарів вже тривалий час використовують реакцію зіниць для винесення попереднього діагнозу або рішення про подальше обстеження. Наприклад, нерідко до цього методу звертаються медичні працівники спортивних клубів, коли вирішують, чи залишити гравця на полі після зіткнення чи ні.

А нещодавно завдяки новим дослідженням було встановлено, що реакція зіниць на світло може бути корисна і в діагностуванні менш тяжких випадків — і це відкрило нові можливості для обстеження пацієнтів.

Американські інженери вирішили створити для непідготовлених користувачів доступну та зручну систему, яка допоможе діагностувати ЧМТ по реакції зіниць.

Основу системи складає програма для смартфону, яка стимулює очі пацієнта спалахом, і за допомогою камери постійно записує на трисекундне відео реакцію зіниць. Потім нейромережа аналізує зміни розміру зіниць залежно від освітлення, складає графік зміни розміру кожної з зіниць, і на основі тренувальних даних робить висновок про стан пацієнта.

Таким чином, як відзначають вчені, PupilScreen прагне генерувати об’єктивну і клінічно важливу інформацію, яку хтось (наприклад, тренер на брівці поля) може використовувати для раннього визначення травми. Дослідники стверджують, що система дозволяє визначати розмір зіниці з точністю до 0,3 міліметра, що порівнянно з професійним обладнанням, яке встановлюється в лікарнях.

Черепно-мозговые травмы научились выявлять с помощью смартфона

Надрукований на 3D-принтері корпус, застосовуваний для точності результатів | Фото: washington.edu / Dennis Wise

Поки, для того, щоб навколишнє освітлення не впливало на вимірювання, дослідники використовують спеціальний корпус, надрукований на 3D-принтері, який захищає камеру смартфона від зовнішніх джерел світла. Також інженери розробляють нову версію програми, якій не буде потрібен такий захисний корпус.

В ході більш масштабного клінічного дослідження пристрій буде перевірятись фахівцями по наданню невідкладної медичної допомоги, лікарями та іншими для збору даних про те, які характеристики зіничного рефлексу найбільш корисні у визначенні неоднозначних випадків струсів.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline