Український гаджет для усвідомлених снів вийшов на Kickstarter
23 Травня , 2017
Daimler показав власну «Гігафабрику» з виробництва батарей для електромобілів
23 Травня , 2017

CERN запускає новий прискорювач, який в майбутньому стане ключовим компонентом Великого Адронного Коллайдеру

Не так давно вчені-фізики з Європейської організації ядерних досліджень CERN провели запуск нового прискорювача частинок, який буде підключений до Великого Адронного Коллайдеру і який дозволить вченим розгадати деякі з фундаментальні загадки Всесвіту. Цей прискорювач, Linac 4, буде підключений до Коллайдеру в 2021 році, після періоду його чергової зупинки на реконструкцію і модернізацію.
На даний час роботу коллайдеру забезпечує лінійний прискорювач Linac 2, який був введений в експлуатацію ще в 1978 році. Новий лінійний прискорювач Linac 4 зможе поставляти в надра коллайдеру промені протонів з енергією, в три рази більшою, ніж його попередник. Це, в свою чергу, дозволить отримати в колайдері частинки абсолютно нових типів, деякі з яких зможуть вказати на існування паралельних просторово-часових вимірів.
На будівництво 90-метрового прискорювача Linac 4 пішло близько десятиліття, і після недавнього його запуску вчені проведуть рік, тестуючи і випробуючи всі системи нового прискорювача, перш ніж він буде об’єднаний з Великим Адронним Колайдером.
З урахуванням того, що вчені, за допомогою Великого Адронного Коллайдеру, сполученого зі старим прискорювачем Linac 2, зробили масу неймовірно важливих і екстраординарних відкриттів, важко навіть уявити собі, які можливості відкриються перед ними після введення в дію нового прискорювача. І, отримавши ці нові можливості, вчені будуть шукати аномалії та відхилення від Стандартної Моделі фізики елементарних частинок. А ці відхилення можуть стати нічим іншим, як вказівником на факт існування додаткових вимірів, темної матерії і темної енергії, природа яких досі знаходиться за межами нашого розуміння.
І на закінчення слід зазначити, що Великий Адронний Коллайдер, найбільший і найпотужніший у світі прискорювач частинок на сьогоднішній день, буде зупинений на чергову дворічну перерву в 2019-2020 році. Як і під час попередньої перерви на колайдері буде проведено ряд робіт по його реконструкції і модернізації, деякі з яких будуть мати кардинальний характер.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: