Наступний фрегат ВМС США може коштувати близько мільярда доларів
17 Січня , 2018
Створено крихітний робот-скат, що приводиться в рух живими клітинами тканин серцевого м’яза
18 Січня , 2018

Цегла з аерогелем перевершила по теплоізоляції звичайну у вісім разів

Навіщо вмонтовувати додатковий шар теплоізоляції на цегляній стіні, якщо можна інтегрувати її в сам матеріал? Керуючись цим принципом, у швейцарській компанії Empa підібрали особливу «начинку» для цегли – нею став аерогель. Матеріал, у якому рідкий компонент гелю замінений звичайним повітрям.

Повітря, як відомо, погано проводить тепло, а тому теплоізоляційні властивості таких цеглин майже на порядок вищі, ніж у звичайних, цілісних аналогів. Або на третину кращі, ніж у порожнистої цегли, заповненої перлітом – це означає, що для досягнення необхідних параметрів теплоізоляції потрібно будувати стіну пропорційно меншої товщини.

Головна заслуга швейцарців не в концепції «аеро-цеглин, а в її реалізації. Вони розробили матеріал у вигляді пасти, що містить велику кількість частинок аерогелю. І може бути вичавлений, залитий у будь-які підходящі ємності або порожнечі в звичайних порожнистих цеглинах. Тобто, і виробництво, і застосування таких будматеріалів досить зручне та ефективне.

Мінус тільки один: ціна. Аерогель матеріал передовий, інноваційний та його виготовлення обходиться недешево. На те, щоб ізолювати ділянку стіни площею 1 кв. м. і товщиною одну цеглину, потрібно витратити $521. Тому про швидку появу аеро-цеглин в будівельній галузі говорити не доводиться, але розробники плекають надію, що з появою попиту технологія буде розвиватись і дешевшати.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: