Корейський робот-журналіст висвітлює спортивні події через дві секунди після завершення матчів
18 Серпня , 2017
Новий метод 3D-друку живих тканин і органів
19 Серпня , 2017

Будинок зі скляних блоків зможе самостійно виробляти електрику

Будь-яке житло має досить поверхонь, які можуть вловлювати сонячне світло. Різні проекти намагаються використовувати цю можливість збираючи енергію на вікнах і на даху. Проте дослідники з Університету Ексетера пішли ще далі і розробили будівельні блоки, з яких можна викладати цілі стіни, здатні вловлювати енергію Сонця.

Ці прозорі блоки отримали назву «Solar Squared». Кожен з них містить декілька оптичних елементів, які фокусують сонячне світло на окремій сонячній панелі. Всі панелі всередині блоку пов’язані між собою, а блоки, у свою чергу, можуть об’єднуватись в масиви, поставляючи зібрану енергію в домашню мережу або накопичувач.

Стеклоблок

Велика частина світла, що надходить, проходить крізь панелі, висвітлюючи внутрішній простір житла. При цьому блоки можна тонувати зсередини, щоб запобігти перегріванню повітря в приміщеннях. До речі, за заявою розробників, Solar Squared забезпечують кращу теплоізоляцію, ніж їх традиційні скляні побратими.

Технологія Solar Squared була розроблена компанією Build Solar, яка в даний момент шукає партнерів для комерційного випробування. Якщо воно пройде успішно, сонячні блоки можуть з’явитись на ринку вже протягом наступного року. Їх ціна або ефективність конвертації світла поки не називаються.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline