Роботизовані м’язи для виконання делікатної роботи
10 Січня , 2018
У Бескидський тунель заїхав перший локомотив
10 Січня , 2018

Buckeye Pi – найпотужніший “суперкомп’ютер”, побудований на базі Raspberry Pi

Група студентів та викладачів з університету Огайо нещодавно завершила створення нового суперкомп’ютера, побудованого на базі мініатюрних одноплатних комп’ютерів Raspberry Pi. Ці студенти нещодавно почали осягати мистецтво написання програмного коду для різних видів наукового моделювання, однак, вони зіткнулись з тим, що у них немає ні можливостей, ні сенсу перевірки написаного коду на повномасштабному університетському суперкомп’ютері. І саме для цих цілей був створений міні-суперкомп’ютер, який отримав назву “Buckeye Pi”.

Ця обчислювальна система складається зі 128 мінікомп’ютерів Raspberry, а загальна кількість обчислювальних ядер в цій системі складає 512. Buckeye Pi за кількістю мінікомп’ютерів перевершує в два рази інший подібний суперкомп’ютер Iridis-Pi, і в 8 разів – за кількістю обчислювальних ядер. І він є найпотужнішим на сьогоднішній день суперкомп’ютером на базі Raspberry Pi.
Створення суперкомп’ютера Buckeye Pi проводилось за підтримки організації Raspberry Pi Foundation з Великобританії. На його створення було витрачено близько 7 500 американських доларів, що в п’ять разів менше вартості одного готового обчислювального вузла для звичайного суперкомп’ютера. Зараз Buckeye Pi являє собою безліч плат Raspberry Pi, з’єднаних зв’язками дротів і кабелів, але в найближчому майбутньому розробники планують “облагородити” своє творіння, розмістивши всі плати у спеціально зробленій для цього стійці.
Але і в тому “непривабливому вигляді, в якому суперкомп’ютер Buckeye Pi існує сьогодні, він вже приносить користь. “Наявність цього суперкомп’ютера вже дозволила нам налагодити і випробувати цілий ряд алгоритмів, які пізніше були успішно запущені на великому суперкомп’ютері” – пишуть дослідники, – “незабаром ми забезпечимо віддалений доступ до нашого суперкомп’ютера. І понад 100 студентів одночасно будуть здатні проводити розрахунки своїх алгоритмів і моделей, використовуючи для цього планшетний комп’ютер і навіть мобільний телефон”.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: