Американець тестує нову біонічну руку, керовану силою думки
6 Лютого , 2018
Роллс-Ройс розробить «розумні» двигуни
7 Лютого , 2018

Британці показали гібридний бізнес-джет

 

Британська компанія Samad Aerospace з Університету Кренфілду продемонструвала на міжнародному авіасалоні Singapore Airshow 2018 проект гібридного літака Starling Jet з вертикальним злетом і посадкою.

У сучасних проектах гібридних літаків конструктори використовують газотурбінні силові установки з електрогенераторами, від яких живляться електричні двигуни і заряджаються акумуляторні батареї. Така схема є вигіднішою в усіх відношеннях — гібридні літаки економічніші і екологічніші традиційних, а також дозволяють застосовувати нестандартні компонувальні рішення.

Британці збираються побудувати свій Starling Jet по схемі «змішане крило», в якій фюзеляж переходить в консолі крила за рахунок плавних кореневих напливів — при такій схемі піднімальну силу створює не тільки крило, але і сам фюзеляж. Бізнес-джет отримає V-подібне хвостове оперення, між килями якого на поворотному підвісі розміститься один з трьох електричних пропелерів. Ще два будуть встановлені в задніх частинах правої і лівої консолей крила.

При вертикальних злеті і посадці двигуни будуть відхилятись назад, а після набору висоти — переводиться в горизонтальне положення. Starling Jet зможе перевозити до десяти пасажирів на відстань до 2400 кілометрів, розвиваючи швидкість до 740 км/год. Льотні випробування бізнес-джету планується почати вже в 2019 році, а сертифікацію літального апарату британці мають намір провести в 2024 році.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: