Big Fucking Rocket: Ілон Маск розкрив новий план освоєння Марсу та Місяця
1 Жовтня , 2017
Автономна система DARPA дозволяє керувати бойовим вертольотом з планшету
1 Жовтня , 2017

British Airways хоче переробляти сміття у паливо для реактивних літаків

Найбільший авіаперевізник Великобританії має намір стати провідним сміттярем всієї країни. British Airways анонсувала план співпраці з компанією Velocys, яка займається виробництвом відновлюваних видів палива. І до 2050-ому британські літаки, ймовірно, вже будуть літати на пальному зі сміття.

Предмет інтересу авіакомпанії – пластик, точніше, вилучений з нього вуглець. Це основа паливних елементів, і важливий компонент викидів в атмосферу, а British Airways якраз і хоче знизити їх обсяг мінімум вдвічі. Збираючи і переробляючи пластикові обгортки, плівку і пакетики, британці зможуть з користю повторно використовувати приблизно 60 000 тонн речовини, яка інакше б осіла на звалищах.

Технології переробки пластику в паливо для реактивних двигунів поки знаходяться на стадії вибору та обговорення, але економічна вигода вже прорахована. Коли перший переробний завод British Airways почне працювати на повну потужність, «літати на смітті» зможуть усі Boeing 787 Dreamliner компанії, що виконують рейси за маршрутами Лондон/Новий Орлеан і Лондон/Сан-Хосе.

Звучить благородно, але насправді British Airways ще й заповзятливі бізнесмени. Нещодавно влада Великобританії схвалила поправки в законодавстві, які відкривають шлях для використання палива з перероблених матеріалів на транспорті. Створення «чистої авіації» тільки починається і ініціатива авіакомпанії допоможе їй зайняти лідируючі позиції в цьому напрямку.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline