Daewoo допоможе Україні створити національний електромобіль
5 Квітня , 2017
Німецькі інженери створили пневматичне робощупальце з силікону
5 Квітня , 2017

Британець винайшов літаючий костюм з двигунами на руках і ногах

Майже як Тоні Старк.

Британський підприємець Річард Браунінг (Richard Browning), засновник британського стартапу Gravity Industries, винайшов літаючий костюм, прикріпивши до рук і ніг мініатюрні ракетні двигуни. Агрегат являє собою екзоскелет з закріпленими до кінцівок шістьма реактивним двигунам, а також паливним баком, розташованим на спині, на зразок ранця.

Британец создал летающий костюм с реактивными двигателями, как в «Железном человеке»

Отримана конструкція Daedelus (названа так честь персонажа давньогрецької міфології Дедала) дозволяє йому літати на висоті кількох метрів над землею — майже як Тоні Старк з фільму «Залізна людина».

Бізнесмен сказав, що зупинився на грецькому винахіднику, оскільки той був відомим майстром і новатором. За його словами, Gravity планує створити спрощену модель, в тому числі і для дітей, проте уникає при цьому називати її «Ікар» через виникаючі асоціації.

Річард Браунінг займається нафтотрейдерством, але цікавиться і інноваціями — на них сфокусована його нова компанія під назвою Gravity. Річард стверджує, що у нього не було намірів реалізувати проект як комерційний продукт. За словами Браунінга, робота над дивним костюмом була покликана тільки відповісти на питання «а що, якщо?».

Підприємець фінансував проект самостійно, поступово просуваючись від концепції безпілотника до чогось, схожого на поточну конфігурацію. На розробку Daedelus пішло трохи менше року. Проект Браунінга вже привернув інтерес інвесторів і партнерів, таких як Red Bull.

«Багато хто готовий уявляти себе Тоні Старком, але дуже небагато готові зробити крок для того, щоб перетворитися в Залізну Людину», — Річард Браунінг, засновник стартапу Gravity.

Спочатку він зі своєю командою розробляв конструкцію, оснащену пропелерами, однак при цьому не вдавалося забезпечити необхідну потужність, тому довелося перейти на турбіни. У своїй близькій до кінцевої формі апарат використовує традиційну ідею реактивного ранця, пропонуючи оператору більше рівнів контролю і більш природний інтерфейс, дозволяючи вільніше рухати руками і ногами.

Максимальна швидкість у поточній конфігурації костюма трохи швидша, ніж у людини, що біжить. Політ в екзоскелеті керується зміною положення тіла, при цьому, дві турбіни на спині мають зберігати загальний баланс. Керуючи турбінами на руках, пілот задає вектор руху, а якщо він хоче збільшити швидкість, то втягує руки й виставляє груди. Щоб залишатися на льоту, потрібно утримувати спеціальний перемикач.

«Ви повинні балансувати майже як Тоні Старк у фільмі. Головне, почніть, а мозок зробить за вас все інше. Був кумедний момент, коли ми зрозуміли, що повинні були просто подивитися фільм і зробити ту ж роботу», — сміється Браунінг. Він уточнив, що у Залізної Людини теж спочатку не виходило і він неодноразово перекидався і падав.

Перший відрив від землі Браунінга був коротким і незграбним. Протягом кількох секунд він летів на висоті близько півметра над землею, а навколо розходились хмари пилу. Але це, безсумнівно, був політ. Підприємець стверджує, що в майбутньому його винахід дозволить літати зі швидкістю в кілька сотень кілометрів на годину, при цьому польоти будуть менш небезпечні, ніж поїздка на велосипеді по сільській місцевості.

«Я можу просто надіти цю штуку і полетіти в будь-який момент. Це менш небезпечно, ніж кататися на спортивному мотоциклі за містом», — сказав Браунінг в телефонному інтерв’ю з TechCrunch.

За словами британця, в ранець Daedelus залито не реактивне паливо, а авіаційний бензин через його невибухові якості. Бізнесмен розповів, що костюм настільки безпечний, що навіть якщо уявити собі, що він впав би і паливо загорілось, то й тоді це не завдало б йому шкоди. Крім того, поруч з випробувачем, завжди чергували дві людини з вогнегасниками.

Річард каже, що у поточної конструкції попереду ще багато випробувань. В даний час костюм дозволяє влаштувати просто невелике видовище, але в майбутньому його могли б використовувати любителі екстремального відпочинку для отримання нових відчуттів. Теоретично, літаючий костюм може використовуватися під час пошуково-рятувальних операцій, наприклад, щоб дістатися до важкодоступних місць.

Костюм постійно вдосконалюється — нещодавно у нього був вставлений рідкокристалічний дисплей від Sony, щоб пілот міг контролювати витрату палива. Використання екзоскелету вимагає значної фізичної підготовки, оскільки він поки важить 72 кілограми. Річард триатлет і марафонець, це сильно допомагає йому в освоєнні літаючого костюма.

За підрахунками винахідника, теоретично, «Дедал» вже може розвинути швидкість до 450 кілометрів на годину, проте він поки не ввипробував його в таких екстремальних умовах без парашута. Поки що Daedelus — не більше ніж дорога іграшка, на створення якої Браунінг витратив близько $200 тисяч.

«Ми ще дуже далекі від остаточної моделі, але знайте, що одного разу ви зможете, гуляючи по саду, злетіти, зробити коло і спуститись назад», — Річард Браунінг, засновник стартапу Gravity.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline