Чи зможе штучний інтелект передбачити смерть?
17 Липня , 2017
В Італії придумали електромобіль на кінній тязі
17 Липня , 2017

Браслет з п`єзоволокон дозволить керувати дроном за допомогою жестів

Для дистанційного керування безпілотниками за допомогою жестів рук, без натискання кнопок, потрібен якийсь відповідний сенсор. В одних пристроях це камера високої роздільної здатності, в інших – старий добрий акселерометр. А швейцарські інженери з дослідницького центру Empa запропонували використовувати п’єзорезистивну стрічку високої чутливості.

Команда під керівництвом Френка Клеменса розробила технологію друку тривимірних волокон з функцією п’єзорезистивності. В готовому вигляді комплекс таких волокон виглядає як ремінець наручного годинника, який надягається на зап’ястя. Будь-який механічний вплив на волокна змінює їх коефіцієнт електричного опору, що неважко відстежити. Залишається тільки підключити систему інтерпретації таких сигналів в команди для дронів.

Привід для гордості швейцарців – неймовірна чутливість їх сенсорів, особливо якщо порівнювати критерії розпізнавання жестів з іншими контролерами. Замість активної, артикульованої жестикуляції досить трохи повертати долонею або стискати пальці в кулак. І плюс, і мінус – у операторів дронів в прямому сенсі вільні руки, але потрібне спеціальне навчання для пілотажу за допомогою браслета Empa.

В планах розробників налагодити алгоритми відстеження послідовності жестів – через специфіку конструкції система сприймає подвійний помах кулаком як два окремих жести. Чим більше комбінацій буде доступно операторам, тим ближче стане той момент, коли можна буде освоїти фігури вищого пілотажу. Але про комерційне застосування технології мови поки не йде.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: