Китайський виробник електроніки почне випускати побутову техніку для майнінгу
30 Серпня , 2017
Навчальні матеріали Массачусетського технологічного інституту у відкритому доступі
31 Серпня , 2017

Brainwave: новий прискорювач штучного інтелекту від Microsoft

На конференції Hot Chips в Купертіно (США) Microsoft презентувала нову апаратну платформу, яка дозволяє прискорити програми, що працюють на основі штучного інтелекту. Вона називається Project Brainwave і, за заявою Microsoft, повинна підвищити швидкість роботи моделей машинного навчання.

У блозі компанії говориться, що платформа розроблялась для того, щоб забезпечити роботу ШІ в реальному часі — тобто система буде відповідати на запити відразу по їх отриманні, з дуже невеликою затримкою. Швидкий ШІ необхідний для обробки пошукових запитів, відео або, наприклад, для взаємодії з користувачами, відзначають в Microsoft.

Система Project Brainwave складається з трьох основних шарів: високопродуктивної розподіленої архітектури; апаратного движка DNN, побудованого на FGPA; компілятора і бібліотеки середовища виконання.

Відзначається, що Brainwave дозволяє хмарним моделям глибокого навчання ефективно працювати разом з масивною інфраструктурою на FPGA, яку Microsoft встановив у своїх центрах по обробці даних за останні кілька років. Це означає, що елементи ШІ у додатках будуть отримувати більш швидку підтримку від сервісів Microsoft.

На конференції представили прискорювач на 14-нанометрових FPGA Stratix 10 від Intel. І на даний момент продуктивність чіпа оцінюється в 39,5 TLFOPS, хоча, як відзначають в компанії, в майбутньому планується підвищити продуктивність до 90 TLFOPS (покращуючи Stratix 10).

Зараз Project Brainwave підтримує такі моделі побудови і навчання нейронних мереж, як Microsoft Toolkit і Google Tensorflow. При цьому, як зазначає інженер Microsoft Дуг Бургер, йде робота над сумісністю з іншими засобами (наприклад, Caffe).

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: