Qualcomm Centriq 2400 – перший в світі серверний процесор, виготовлений за 10-нм технологією
24 Листопада , 2017
Daimler планує використовувати паливні елементи для живлення дата-центрів
24 Листопада , 2017

BMW пропонує будувати надземні дороги для велосипедів і електроскутерів

 Представництво BMW Group Technology в Шанхаї представило концепцію, яка покликана покращити мобільність в містах за рахунок створення мережі піднятих над дорогою закритих транзитних шляхів для легкого транспорту з нульовими викидами – електробайків, скутерів, велосипедів, сігвеїв та інших.

Ідея полягає в тому, щоб персональний електротранспорт отримав власні магістралі, які не мають обмежень, властивих наземному трафіку (світлофори, перехрестя і тд.), а також які були б недоступні для різного роду автомобілів.

Тоннель для электротранспорта над землей

Проект отримав назву BMW Vision E3 Way, в якому «Е» в кубі означає “elevated, electric and efficient,” (надземний, електричний і ефективний) і передбачає зведення висотних тунелів з купольними дахами і охолоджуючою вентиляцією. В них буде дотримуватись обмеження швидкості до 25 км/год, чого достатньо для більшості електричних велосипедів. Це дозволить мільйонам жителів китайського мегаполісу швидко і безпечно дістатись до пункту призначення, оминаючи затори на звичайних дорогах.

«До 2050 року китайські міста будуть вміщати більше мільярда людей. Тому країна хоче стати глобальним інкубатором для безлічі інноваційних рішень у сфері мобільності, таких як BMW Vision E3 Way, адже ніде більше немає такої необхідності у змінах», – сказав глава китайського представництва BMW Маркус Зейдель.

Подвесные дороги для электробайков

Велосипедні тунелі будуть використовувати рампи і системи шлюзів для з’єднання зі звичайними дорогами, станціями метро, транспортними розв’язками, а також торговими центрами. В них буде допускатись виключно двоколісний транспорт, що повністю виключає зіткнення з автомобілями. Крім того, в них буде передбачена «розумна» система треків, яка буде розмежовувати трафік по швидкості.

Сьогодні в Шанхаї проживає понад 25 мільйонів людей – він є третім за густонаселенністю містом в світі. І це далеко не єдиний мегаполіс в Китаї з такою великою кількістю жителів. Тому країна демонструє готовність до прийняття рішучих заходів, спрямованих на боротьбу з перенаселенням, забрудненням та збільшенням кількості автомобілів.

Джерело: bmwgroup.com

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline