Нам подобається, коли роботи помиляються
11 Серпня , 2017
Шість найсучасніших реалістичних андроїдів
12 Серпня , 2017

Біосенсор, який стимулює виділення поту, коли людина розслаблена

Відносно недавно вченим прийшла в голову ідея моніторити стан людського організму, досліджуючи склад виділень його потових залоз. Це призвело до створення по-справжньому просунутих біосенсорів, здатних діставати з водного розчину солей величезну кількість корисної інформації. Однак що робити тоді, коли людина не потіє? Наприклад, вона розслаблена, а навколишня температура цілком комфортна. У таких випадках технологія просто марна. Але вченим з Університету Цинциннаті вдалося створити біосенсор нового покоління, здатний спровокувати потовиділення тієї ділянки шкіри, на якому він закріплений.

Моніторинг складу поту в реальному часі дозволяє відстежувати величезну кількість різноманітних хімічних сполук, пов’язаних зі станом організму. Наприклад, діабетики зможуть бачити поточний рівень глюкози, а люди, що приймають медикаменти, зможуть відслідковувати рівень концентрації препарату в крові. Але якщо раніше для роботи сенсора людина повинна була виконувати різні фізичні вправи, щоб посилити потовиділення, то тепер їй не потрібно буде робити взагалі нічого. Розумний сенсор сам зробить все за неї.

Вчені перебрали не один десяток способів, що провокують потовиділення, перш ніж знайшли найбільш підходящий для їх мети. Пристрій розміром зі звичайний пластир стимулює потовиділення за допомогою хімічної сполуки карбахолу, який застосовується при виготовленні очних крапель. Сенсор містить дві гелевих подушечки, що складаються з цієї речовини і комфортно стикаються зі шкірою. Карбахол проникає у верхні шари шкіри за допомогою іонофорезу: фізичного процесу міграції заряджених іонів під дією постійного струму малої величини.

Завдяки цьому винаходу вже в самому найближчому майбутньому в продаж можуть надійти зручні в користуванні сенсори, здатні значно підвищити якість життя людей, які страждають від різних захворювань або ж просто бажаючих бути в курсі того, що відбувається з їх організмом. Адже це дійсно чудово: у реальному часі відслідковувати будь-які зміни, які раніше можна було помітити лише після забору та аналізу крові. Винаходом вже зацікавились американські військові. В першу чергу сенсори хочуть протестувати на пілотах, в реальному часі вимірюючи рівень кортизолу (гормон стресу) в крові.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline