Створений неймовірно ефективний опріснювач на сонячній енергії
28 Липня , 2019
Перший британський модуль доставить на Місяць мініатюрного крокуючого робота в 2021 році
28 Жовтня , 2019

Біонічне “око” повернуло людям можливість читати

На сьогоднішній день існує вже чимало електронних пристроїв, що здатні допомогти людям, які втратили той чи інший орган почуттів. Найпростіший приклад — це різні види слухових апаратів, що дозволяють людям знову чути звуки і розмову. Однак з органом зору все йде не так райдужно. Принаймні, було до сьогоднішнього дня, адже у Франції вперше успішно випробували біонічне око, яке повернуло зір пацієнтам з макулодистрофією.

В загальних рисах макулодистрофія — це група захворювань (тому виділяють різні форми патології), при яких відбувається ураження і загибель фоторецепторів сітківки. А точніше, її центральної зони. Спочатку через недолік кровообігу зір пацієнтів погіршується, а після і зовсім пропадає. Вікова макулодистрофія — одна з найбільш частих причин сліпоти у людей похилого віку.

Як повідомляє редакція порталу New Scientist, паризька компанія Pixium Vision нещодавно провела випробування біонічного ока на групі добровольців, що складалася з п’яти осіб. Саме біонічне око являє собою досить просто влаштовану систему. Основним компонентом ока є мікрочіп, який встановлюється позаду сітківки. Також в зоровий нерв пацієнта встановлюється імплантат, який здатний уловлювати зорові цифрові сигнали і передавати їх зоровому нерву для того, щоб вже мозок їх обробив і перевів в зображення. Останньою частиною пристрою є смарт-окуляри, оснащені камерою.

Працює все наступним чином: камера знімає зображення, переводить його в інфрачервоні сигнали, які обробляються мікрочіпом, далі інформація передається на імплантат, а з нього вже на зоровий нерв. Це дозволяє людині, що втратила зір, знову бачити.

В ході експерименту після встановлення біонічного ока,  всі п’ятеро людей змогли знову бачити і розрізняти обриси предметів, обличчя людей і обстановку в кімнаті. Більш того, троє з п’яти навіть змогли розрізняти літери, написані в газеті і знову отримали можливість читати.

За словами Pixium Vision, на те, щоб зробити установку подібних імплантатів доступною для широкого кола, знадобиться близько п’яти років. За цей час вчені будуть і далі вдосконалювати технологію.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: