ВПС США планують перейти на дешеві та розмінні літаки-безпілотники
1 Листопада , 2019

BILL-E – маленькі роботи, здатні збирати великі структури спільними зусиллями

Сучасна промисловість широко використовує роботів для виробництва таких речей, як автомобілі, електронні пристрої і т. п. І кожен робот займає в технологічному процесі своє місце, виконуючи тільки одну задану йому роботу. Дослідники з Массачусетського технологічного інституту створили невеликих роботів-збирачів, здатних створювати великі структури від самого початку і до кінця, при цьому, робот може звести структуру самостійно і повільно, або, працюючи разом з іншими подібними роботами, що прискорює процес у декілька разів.
Ці крихітні роботи, що отримали назву BILL-E (Bipedal Isotropic Lattice Locomoting Explorer), в майбутньому можуть знайти застосування в літакобудуванні і будівництві, включаючи будівництво космічних баз на поверхні інших планет.
Роботи BILL-E представляють собою “руку” з кількома ступенями свободи і захватами з обох кінців. Цими захватами вони можуть маніпулювати найпростішими тривимірними блоками-заготовками, вокселями (voxels), з яких зводяться структури великих розмірів. У програму робота вже закладені базові принципи будівництва структур з вокселей, робот уже вміє обирати воксели, переміщати їх, встановлювати на вибране місце і з’єднувати з уже встановленими елементами.

При цьому, роботи BILL-E не потребують складних навігаційних системах, вони визначають своє положення по положенню сусідніх вокселей.

“Цим роботи BILL-E відрізняються від інших роботів” – пишуть дослідники, – “Їм треба знати лише те, куди зробити наступний крок”.

Працюючи групою, чисельність якої може змінюватись, маленькі роботи можуть будувати великі об’єкти з максимальною швидкістю і ефективністю завдяки спеціалізованому програмному забезпеченню, яке оптимізує весь процес. Крім зведення нових будівель, роботи BILL-E можуть робити ремонт, вилучення або заміну пошкоджених частин будівель, використовуючи ті ж самі принципи, що і при будівництві, вони можуть додавати нові елементи і секції до вже існуючих будівель, змінюючи їх призначення або функції. Ну і звичайно, поле діяльності роботів BILL-E не обмежене тільки сушею згідно з початковим задумом.

“На космічній станції або на місячній космічній базі такі роботи можуть перебувати постійно на поверхні будівель, підтримуючи і відновлюючи їх по мірі необхідності” – розповідає Кеннет Ченг (Kenneth Cheung), вчений з Массачусетського технологічного інституту, що працює в рамках проекту НАСА під назвою ARMADAS.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: