Компанія Lockheed Martin хоче створити марсіанський посадковий модуль
1 Жовтня , 2017
British Airways хоче переробляти сміття у паливо для реактивних літаків
1 Жовтня , 2017

Big Fucking Rocket: Ілон Маск розкрив новий план освоєння Марсу та Місяця

Ілон Маск оприлюднив плани щодо створення нового космічного корабля, який, за його словами, дозволить SpaceX колонізувати Марс, побудувати базу на Місяці і налагодити комерційні перельоти, які менше ніж за годину доставлятимуть пасажирів у будь-яку точку Землі.

Новий космічний апарат від SpaceX отримав кодову назву BFR (Big Fucking Rocket) і повинен буде замінити всі три продукти компанії – Falcon Heavy, Falcon 9 і Dragon, які, як заявив Маск, стали «застарілими».

Компанія розраховує, що перша місія до Марсу за допомогою гігантської ракети відбудеться в 2022 році, в ході якої туди буде відправлено 2 вантажних корабля. Вони доставлять на планету необхідне обладнання для створення населеної бази і початку виробництва енергії та палива для зворотних польотів. Якщо все пройде вдало, то до 2024 року на Червону Планету буде відправлено 2 додаткових вантажівки з припасами і 2 кораблі з людьми, які розгорнуть вже самодостатню колонію.

автономная марсианская база

У минулому році Маск запропонував більш ранній план створення космічного корабля, який повинен був стати основним елементом міжпланетної транспортної системи (Interplanetary Transport System), але на той момент не було розроблено реального способу фінансування проекту.

Виступаючи на Міжнародному конгресі астронавтики в Аделаїді (Австралія) CEO SpaceX заявив, що тепер його команда має чітке уявлення про те, де взяти гроші. Ключем до вирішення проблеми, за його словами, має стати «канібалізм» по відношенню до інших продуктів компанії.

Замість того, щоб використовувати кілька невеликих космічних апаратів для доставки супутників на орбіту і поставок для Міжнародної космічної станції, для всіх своїх місій SpaceX, в кінцевому підсумку, буде застосовувати виключно BFR.

«Якщо ми підемо на це, то всі ресурси, які задіяні для Falcon9, Dragon та Heavy, зможуть бути перекинуті на реалізацію цієї системи», – сказав він.

SpaceX вкладає неймовірні зусилля в проекти багаторазових космічних апаратів, які до теперішнього часу вже виконали 16 успішних повернень в особі ракети Falcon9. Це повинно стати головним драйвером до того, щоб новий амбітний дизайн став економічно виправданим.

«Це дійсно божевілля – будувати такі складні ракети і розбивати їх кожен раз після запуску, – сказав Мак. – Це безумство».

На думку глави SpaceX, з урахуванням низької ціни на паливо і можливості багаторазового використання ракет вартість космічних польотів різко впаде. Компанія вже приступила до розробки системи, а будівництво першого судна почнеться в наступному році.

«Я впевнений, що ми можемо завершити корабель і підготувати його до запуску через п’ять років», – сказав він.

При польотах на Марс BFR зможе перевозити близько 100 чоловік, що розміщуються в 40 каютах. Максимальна вантажопідйомність нового корабля складе 150 тонн, маса – 85 тонн, а його баки будуть вміщати 1100 тонн ракетного палива. Загальна висота ракети складе 106 метрів, вантажного модуля – 48 метрів, діаметр – 9 метрів. В рух її будуть приводити 31 метанових двигуна Raptor сумарною тягою 5400 тонн.

Передбачається, що новий апарат отримає можливість злітати на Місяць і назад без необхідності додаткової дозаправки, і це, на думку Маска, прискорить створення місячної бази.

«На дворі вже 2017 рік. Ми просто зобов’язані були мати базу на Місяці до цього часу», – сказав Маск.

Moon Base Alpha

Публикация от Elon Musk (@elonmusk)

Як тільки такий корабель буде побудований, його можна буде використовувати і на Землі. Маск не розповів про вартість таких рейсів, але заявив, що більшість наддалеких поїздок буде відбуватись протягом 30 хвилин, а дістатись в будь-яку точку світу можна буде менше ніж за годину. Це забезпечить космічна швидкість в 27 000 км/год.

«Якщо ми побудуємо таку штуку, яка буде доставляти нас на Місяць або Марс, то чому б нам не використовувати її для подорожей навколо Землі», – сказав він.

 

Звичайно, головною метою Маска залишається Марс, і він продовжує робити неймовірно оптимістичні прогнози про те, коли компанія збирається туди дістатись. У минулому році Маск заявив, що перший екіпаж відправиться на Червону планету вже в 2024 році. У цьому році він сказав, що перші два вантажних корабля ITS полетять на марс Марс у 2022 році. У розпорядженні SpaceX лише п’ять років, щоб створити абсолютно нову ракету, відправити її на іншу планету і посадити її там на поверхню неушкодженою. Якщо BFR успішно виконає це, він стане найважчим кораблем, що коли-небудь приземлявся на Марсі.

На конференції в Аделаїді свою концепцію пілотованої місії на Марс розкрила також Lockheed Martin. У поданні аерокосмічної компанії марсіанська орбітальна станція під назвою «Mars Base Camp», буде включати шість осіб, відправлених на Червону планету до 2028 року разом з посадковим модулем, який потім опуститься на поверхню Марсу.

 

Джерело: theguardian.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: