Китай здобув перемогу в змаганні невеликих автономних бойових роботів
14 Серпня , 2017
Гібрид велосипеда і електромобіля від Schaeffler забезпечить «нову міську мобільність» (відео)
15 Серпня , 2017

“Біг-Бен” вперше в історії замовкне на 4 роки

Знаменитий годинниковий дзвін на Вежі Єлизавети вперше за 157 років замовкне на такий тривалий термін.

Нещодавно стало відомо, що відомий на весь світ лондонський баштовий годинник «Біг-Бен» вперше за 157 років буде вимкнутий. На строк до 4 років Башта Єлизавети простоїть в тиші — причиною тому стануть масштабні реставраційні роботи.

Насправді, «Біг-Бен» — це не башта і навіть не годинник, а назва годинникового дзвону вагою 13,8 т, який щоденно дзвонив на протязі вже більше півтора століть. Годинниковий механізм сповіщає дзвоном малих дзвонів про проходження кожної чверті години, а на початку кожної години звучить Великий дзвін. Перший удар молота об Біг Бен абсолютно точно збігається з першою секундою години, що починається. У своєму передзвоні Біг Бен і інші дзвони невеликого розміру відбивають слова «Крізь цю годину Господь зберігає мене, і сила його не дасть нікому оступитися». Останній раз дзвін пролунає опівдні 21 серпня — і замовкне до 2021 року.

Раз на два дні годинниковий механізм ретельно перевіряється і змащується, причому обов’язково враховується атмосферний тиск і температура повітря. Похибка годинника на вежі Англійського парламенту складає не більше двох секунд. Щоб виправити цю ситуацію, використовують старий англійський пенні (випущений до реформи британської грошової системи 1971 р.), який кладуть на маятник, внаслідок чого він прискорюється на 2,5 секунди за добу. Так за допомогою пенні, який то додають, то прибирають, добиваються високої точності ходу годинника.

Зрозуміло, відключення настільки популярного туристичного об’єкту спочатку викликало хвилю обурень. Але влада повідомила громадськість, що це вимушений захід, необхідний для забезпечення безпечних для здоров’я умов праці — постійний дзвін величезного дзвону може викликати серйозний розлад слухового апарату.

В ході ремонту планується ретельно перебрати механізм годинника і відреставрувати всі чотири циферблати. Один з них залишиться в робочому стані — його тимчасово підключать до електродвигуна, так що жителі і гості Лондона зможуть хоча б бачити час. Згідно The Daily Mail, ремонт обійдеться в 30 мільйонів фунтів стерлінгів. Варто відзначити, що раніше годинник зупинявся лише на короткочасні періоди, в 1983 і 2007 роках, проте, під час бомбардування Лондону у Другу Світову війну, годинник продовжував свою ходу, незважаючи на деякі пошкодження.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: