Компанія Toyota представила прототип автомобільного крісла, здатного моментально підлаштовуватись під особливості фігури людини
9 Грудня , 2017
Компанія Hyundai будує батарею, в півтора рази більшу, ніж мега-батарея Tesla в Південній Австралії
9 Грудня , 2017

Безпілотники-кур’єри компанії Amazon можливо будуть забезпечені функцією самоліквідації в цілях безпеки

Минуло близько чотирьох років після того, як компанія Amazon оголосила про свої плани по використанню безпілотних літальних апаратів в якості кур’єрів, які здійснюють доставку товарів клієнтам інтернет-магазину компанії. Дана система експрес-доставки перебуває на стадії випробувань або часткової реалізації в деяких куточках земної кулі, але можливість її практичного застосування на території деяких високорозвинених країн, у тому числі і в США, обмежується зараз рядом непереборних обмежень юридичного плану.
Основною перешкодою практичного впровадження систем доставки безпілотниками є безпека цієї системи для оточуючих. Адже в будь-який момент літальний апарат, що діє в автоматичному режимі, може вийти з ладу і на голови людей з неба впаде “дощ” з металу і пластмаси, що може призвести навіть до смертельних випадків.
Нещодавно компанія Amazon оформила низку патентних заявок і опублікувала деякі з них для того, щоб ознайомити громадськість з тим, як компанія збирається вирішувати проблеми із забезпеченням безпеки. В одному з цих патентів описаний варіант використання систем аварійних парашутів, в іншому передбачений запуск безпілотників з борту “материнського апарату”, який виступає в ролі літаючого складу.
Самоуничтожение беспилотника
У патенті, поданому ще в минулому році, описується варіант вирішення в разі виникнення надзвичайної ситуації з апаратом під час польоту. На додаток до польотного контролера, безпілотник обладнується контролером самоліквідації. Цей контролер керує процесом “розборки” безпілотника прямо в повітрі, розділяючи його на настільки малі частини, які навіть у разі падіння з великої висоти не можуть нікому заподіяти істотної шкоди.
Контролер самоліквідації стежить за станом літального апарату і виявляє момент, коли щось починає йти не так, як треба. На різні випадки в цей контролер закладені різні послідовності самоліквідації, при цьому враховується поточне місце розташування апарату, характер місцевості внизу і багато інших факторів, що може гарантувати, що найбільш небезпечні вузли і компоненти безпілотника впадуть далеко від можливих місць скупчень людей.
Звичайно, отримати пропелером в голову дуже малоприємно, однак це краще, ніж на голову звалиться цілий безпілотник. Це виглядає досить здоровою ідеєю, але не варто забувати, що це лише патент і неможливо сказати чи буде цей патент взагалі втілений в реальності. Проте, все це демонструє те, що співробітники компанії Amazon підходять до справи досить творчо, винаходячи досить нетрадиційні рішення.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: