Американський стартап збільшить швидкість 3D-друку в 50 разів
6 Листопада , 2017
Китай проводить випробування рухової установки, яка зробить ядерні субмарини практично безшумними
6 Листопада , 2017

Безпілотник Vanilla VA001 встановив новий рекорд тривалості польоту

П’ять діб в повітрі.

Минулого року безпілотний літальний апарат VA001, створений компанією Vanilla Aircraft, вже встановлював світовий рекорд по тривалості польоту літального апарату, обладнаного двигуном внутрішнього згоряння. І нещодавно, цей безпілотник побив свій власний рекорд, протримавшись у повітрі 5 діб, 1 годину 24 хвилини.

Беспилотный летательный аппарат Vanilla VA001 устанавливает новый рекорд - 5 суток непрерывного пребывания в полете

Безпілотний апарат Vanilla VA001 | Фото: newatlas.com / NASA / Terry Zaperach

Після того, як цей апарат «намотав» в повітрі по колу 11 265 кілометрів, він приземлився на смугу полігону NASA Wallops Flight Facility, маючи в своїх баках запас невитраченого палива ще на три доби польоту.

Цей успішний повітряний «марафон» є десятим за рахунком польотом безпілотника Vanilla VA001. Даний політ представляв собою свого роду супертест на витривалість і надійність всіх систем літального апарату.

Апарат, за допомогою системи дистанційного керування, піднявся в повітря 18 жовтня 2017 року, набрав висоту 1530 метрів і, перемикнувшись на автопілот, рухався по круговій 3.2-кілометровій траєкторії до тих пір, поки 23 жовтня не здійснив успішну посадку на смугу випробувального полігону.

Безпілотник Vanilla VA001 розроблений для проведення військових і цивільних операцій, що вимагають тривалого безперервного перебування апарату в польоті. Примітний той факт, що компанія Vanilla Aircraft, яка розташована в Фоллз-Черчі, Вірджинія, складається лише з п’яти осіб.

У апарата VA001, розмах крил якого дорівнює 11 метрів, є вантажний відсік, місткістю 31 літр, куди можна «упакувати» корисний вантаж, вагою до 13,5 кілограмів. В якості вантажу може виступати розвідувальне обладнання, апаратура спостереження і інша електроніка, енергію для якої виробляє з’єднаний з мініатюрним дизельним двигуном генератор потужністю 800 Ватт.

Беспилотник Vanilla VA001 установил новый рекорд длительности полета

Траєкторія польоту безпілотного апарату Vanilla VA001 | Фото: vanillaaircraft.com

Апарат Vanilla VA001 розрахований на безперервне перебування в повітрі протягом 10 діб, він може підніматись на висоту до 4600 метрів і розвивати максимальну швидкість 140 кілометрів на годину. Але оптимальною з точки зору ефективності є крейсерська швидкість польоту, яка складає 100 кілометрів на годину.

В якості корисного вантажу апарат Vanilla VA001 може нести електрооптичні та інфрачервоні блоки формування зображень (камери), радари з синтетичною апертурою, системи типу SIGINT та комунікаційне обладнання.

За допомогою цих пристроїв безпілотник може виконувати широкий ряд завдань військового і цивільного характеру, включаючи аерофотозйомку, спостереження за зонами стихійного лиха і техногенних катастроф, забезпечувати стільниковий мобільний зв’язок та інтернет-покриття.

А під час останнього рекордного польоту у вантажному відсіку апарату VA001 перебував мультиспектральний блок формування зображень, наданий НАСА, якийсь датчик, наданий американським Міністерством оборони, і обладнання радіозв’язку.

Після останнього успішного польоту Тім Хілі, керівник компанії Vanilla Aircraft, оголосив, що дрібносерійне виробництво безпілотників VA001 буде розгорнуте протягом кількох наступних місяців.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: