Електромобілі мають заряджатись на ходу, але як?
30 Червня , 2017
В Китаї створений графеновий міні-робот, що керується вологістю
1 Липня , 2017

Безпілотник Aquila компанії Facebook здійснив другий випробувальний політ і першу успішну посадку

Ми розповідали нашим читачам про плани компанії Facebook, згідно з якими цілий повітряний флот висотних безпілотних літальних апаратів на сонячній енергії буде в майбутньому забезпечувати глобальне Інтернет-покриття, охоплюючи найбільш віддалені та важкодоступні куточки земної кулі. І за останні роки фахівці компанії крок за кроком рухаються до поставленої мети. Одним з таких кроків став другий випробувальний політ дослідного зразка безпілотника Aquila, який, на відміну від першого польоту, пройшов без всяких несподіванок.
Нагадаємо, що безпілотник Aquila був представлений ‘ загальній увазі ще в 2015 році. Літальний апарат має розмах крил більший, ніж розмах крил авіалайнера Boeing 737, при цьому його вага не перевищує ваги крихітного малолітражного автомобіля. Необхідна для польоту енергія виробляється сонячними батареями, розташованими на величезних крилах та інших елементах конструкції, виготовленої з легкого вуглецевого волокна.
Ресурсу всіх компонентів і вузлів конструкції безпілотника Aquila достатньо для забезпечення його безперервного перебування в повітрі протягом 90 діб. Весь цей час апарат за допомогою лазерної комунікаційної системи буде підтримувати зв’язок з наземними базовими станціями та іншими такими безпілотниками. А бездротове комунікаційне обладнання буде забезпечувати Інтернет-покриття ділянки, над якою знаходиться апарат в даний момент часу. Ща наявною інформацією, роботи по створенню вищезазначених комунікаційних систем ведуться в даний час, і ці системи будуть в змозі забезпечити швидкість передачі даних близько 10 гігабіт на секунду.
Беспилотник Aquila #2
У липні минулого року безпілотник Aquila вперше піднявся в повітря. Пробувши в польоті деякий час, апарат здійснив спробу приземлення і зазнав аварії. Незважаючи на це, керівництво Facebook оголосило перші випробування успішними, адже вони надали фахівцям масу інформації, що визначає подальший напрямок їх дій.
Оновлений безпілотник Aquila отримав деякі додаткові елементи на свої крила, які дозволяють знизити навантаження, що виникають при приземленні. Крім цього, апарат отримав систему фіксації гвинтів в горизонтальному положенні, масу нових датчиків і оновлене програмне забезпечення системи автопілота, в якому реалізована процедура більш плавного спуску.
Під час другого польоту безпілотник Aquila піднявся на висоту 915 метрів і знаходився в небі одну годину 46 хвилин. Після цього апарат почав зниження, до ретельно вирівняного посадкового майданчика, вкритого дрібним гравієм.
Представники компанії Facebook повідомляють, що другий політ безпілотника Aquila був не менш інформативним, ніж перший політ. Зібрані дані дозволять фахівцям провести оптимізацію аеродинамічної схеми апарату, що в свою чергу, дозволить зменшити кількість затраченої на політ енергії, зробити політ ще більш стабільним, а сам апарат – більш надійним.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: