Об’єм даних, збережених в інформаційному центрі CERN, перевалив за позначку 200 петабайт
15 Липня , 2017
Energy Observer – морське судно, що повністю працює за рахунок поновлюваних джерел енергії
16 Липня , 2017

Безпілотні електромобілі від Amber з’являться на вулицях раніше, ніж від Tesla, Waymo і Über

В той час як Uber, Tesla і Waymo (Google) боряться за першість у розгортанні парку безпілотних машин у великих масштабах, маловідомий голландський стартап Amber планує несподіваний крок, який дозволить обійти всіх своїх іменитих конкурентів.

Якщо все піде за планом, автономні електромобілі Amber вийдуть на вулиці голландських міст до середини 2018 року. З такою заявою виступив генеральний директор компанії Стівен Нелеманс на одній з найбільших промислових виставок в Ганновері в квітні.

Amber була утворена групою студентів з Технологічного університету Ейндховена (TU/e). Цей навчальний заклад відомий своїми передовими автомобільними курсами і успішними студентськими командами. Окрім Amber, в стінах університету створювався стартап, який працює над новим способом зберігання енергії – батареях на мурашиній кислоті для електричного транспорту, а також проект зі створення серійного електромобілю, що живиться лише енергією сонця. Співпраця між TU/e та автомобільними компаніями Брейнпорта в Ейндховені забезпечує чудову екосистему для молодих технологічних компаній.

Незважаючи на свою маловідомість, команда Amber виношує амбітну мету стати Spotify або Netflix в галузі електромобільності. Але вони не збираються продавати автомобілі – вони будуть продавати доступ до них. Разом з тим, це не буде звичайним каршерінговим сервісом. Стартап гарантує, що вільна машина буде завжди доступна в декількох хвилинах ходьби, незалежно від того, де ви знаходитесь. Причому вона буде їздити виключно на електриці.

План Amber такий: вдень автомобілі «навчаються» з людиною за кермом, а вночі переміщаються по місту в безпілотному режимі. З підвищенням досвідченості автопілота автономні машини будуть функціонувати у все більш складних умовах. Автори проекту впевнені, що таким чином вони зможуть обігнати Tesla, Waymo і інших конкурентів за терміном запуску повноцінного автопілоту.

Нещодавно голландці представили прототип свого електромобіля. Машина отримала запас ходу близько 400 км, розгін до 100 км/год за 7 секунд і максимальну швидкість 150 км/год. В її основі буде модульна структура, яка дозволить налаштувати її «під себе» або проапгрейдитись до поточного рівня технологій у будь-який момент часу.

Amber розповіла про свою власну концепцію каршерінгового сервісу і показала яким повинен бути міський автомобіль для короткострокової оренди у вересні 2016 року. Новий сервіс отримав назву Amber One і дозволяє користуватись електромобілем протягом тижня за 37 доларів.

Джерело: venturebeat.com

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline