Пристрій Sonnet перетворює смартфон в рацію, працюючи без мережі
13 Липня , 2017
Китай почне запускати ракети з морських платформ
14 Липня , 2017

Безпілотна електровантажівка T-Pod представлена у вигляді робочого прототипу

Шведський стартап Einride випустив повномасштабний прототип T-Pod – електричного автономного транспортного засобу з безпілотним керуванням, який, як сподіваються розробники, в кінцевому підсумку замінить вантажівки з вантажопідйомністю до 20 тон.

Електровантажівка T-Pod виконана в оригінальному дизайні, оскільки з самого початку розроблялась для виконання функцій безпілотника. Саме тому автомобіль не отримав традиційну кабіну для водія та пасажирів і призначається виключно для транспортування товарів. Згідно специфікаціям виробника, машину обладнали приводом потужністю 200 кВт*год, який забезпечує запас ходу в межах 200 км.

Автори проекту планують протестувати автономну вантажівку в реальних умовах, і перший маршрут, як очікується, буде налагоджено між шведськими містами Гетеборгом і Хельсингборгом до 2020 року. Уздовж нього побудують мережу спеціальних зарядних станцій, а його дорогами курсуватимуть до 200 безпілотних Т-pods.

У планах Einride створити парк робовантажівок, які зможуть переміщати до 2 000 000 піддонів товарів на рік. На думку компанії, це приблизно дорівнюватиме еквіваленту викидів CO2, який виробляють 400 000 автомобілів з ДВЗ при аналогічній дальності пробігу. А надалі, при збільшенні попиту, мережа доставки вантажів за допомогою T-Pods може бути розширена на інші міста і країни.

Крім повністю безпілотних перевезень, концепція Einride передбачає можливість дистанційного керування вантажівками. На думку стартапу це додає до автономного функціоналу автомобіля «людську гнучкість у прийнятті рішень». При чому кожен оператор буде здатний керувати кількома T-Pod одночасно, що значно збільшить ефективність сервісу.

Джерело: techcrunch.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: