Фізикам вперше вдалось отримати чіткий і детальний спектральний “відбиток” антиматерії
10 Серпня , 2017
Людина все-таки може засвоювати нову інформацію під час сну
10 Серпня , 2017

Батарейка, що зарядається від людської слини

Уявіть, ви застрягли десь в глушині, і батарея на телефоні розрядилась. Ні електрики, ні навіть сонячної енергії. І тут ви вдаєтесь до останнього засобу — власної слини.

Такий задум є у дослідників Бінгемтонського університету, які розробили батарею, здатну заряджатись від слини.

Ця розробка — наступний крок в мікробних джерелах живлення, де електричний струм виробляється бактеріями. Основою батареї нового типу служить звичайний папір. Вчені створили неактивні заморожені клітини, які можуть посилати електрику за межі своїх стінок. Ці екзоелектрогенні клітини можна зволожити звичайною слиною, і тоді вони починають вже через кілька хвилин генерувати струм.

Наступний крок — поліпшити енергетичну потужність таких батарей, отримавши більше ват на квадратний сантиметр.

«Зараз у нас питома потужність лише кілька мікроват на квадратний сантиметр. Хоча 16 мікробних паливних елементів, розташованих на одному аркуші паперу, генерують достатню кількість електричної напруги, щоб живити світлодіод, для інших пристроїв потрібно значне збільшення потужності», — говорить професор Сой-хен Чой, винахідник пристрою.

Так що поки що не слід чекати такої батарейки в телефоні, але якщо вона вже здатна запалити діод, значить у неї є майбутнє.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline