Через 37 років простою двигуни «Вояджера-1» знову ожили
4 Грудня , 2017
Хід будівництва найбільшого зернового терміналу України в порту “Південний” (відео)
4 Грудня , 2017

Бактерії перетворили в нанороботів

Нанороботи могли б бути дуже корисними для найрізноманітніших речей: з їх допомогою можна було б проводити операції, досліджувати недоступні раніше місця, проводити діагностику організму і доставляти ліки в певні місця людського тіла… Втім, на що здатні мікроскопічні роботи з фантастичних романів, всі ми чудово знаємо. Відомі і їх реальні можливості. Насправді сучасні нанороботи фактично ніде не застосовуються через відсутність пристойних двигунів, здатних змусити мікро-ботів рухатись. Але нещодавно вчені звернули увагу на бактеріальні джгутики, а потім, дослідивши їх, запропонували незвичайне рішення проблеми.

Закони фізики наносвіту сильно відрізняються від нашого, тому зменшившись до розміру бактерії, людина просто не змогла б рухатись,  наприклад, у воді, або іншій рідині. Бактерії ж відмінно справляються з таким завданням, використовуючи для руху свої спіральні джгутики. Раніше вчені вже намагались їх скопіювати, створюючи примітивні нано-аналоги, але вони мали цілий ряд недоліків, в переліку яких була висока ціна, погана рухливість і крихкість виробів.

Зараз, замість того, щоб створювати джгутики «з нуля», дослідники виростили колонію бактерій Salmonella typhimurium, а потім «настригли» з них джгутики, які потім покрили оксидом кремнію і нікелем — це дозволило впливати на джгутики за допомогою магнітних полів. В ході випробувань нові «двигуни» змогли пересуватись не гірше звичайних, долаючи за секунду відстань, що перевищує їх власну довжину в два рази.

Дослідники впевнені, що їх розробка зможе допомогти в розвитку нових напрямків медицини і напевно стане в нагоді в електроніці, а поки команда вчених продовжує обкатувати отримані «двигуни» в лабораторії. Хто знає, можливо, за їх допомогою вдасться створити нанороботів, які б знищували ракові клітини, або ще щось корисне?

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: