В Китаї проведена перша процедура кріогенної заморозки
28 Серпня , 2017
Ariel побудує 1180-сильний суперкар “Hipercar”
28 Серпня , 2017

Бактерії-кіборги в шість разів випереджають рослини по ефективності фотосинтезу

Зі слів Келсі Сакімото з Гарварду, їм дуже соромно, що відкрита давним-давно властивість мікроорганізмів до цих пір так і не була затребувана. Мова йде про здатність бактерій перетворювати важкі метали в  сульфіди, які є напівпровідниками. А ті можуть брати участь у процесі фотосинтезу, ефективно отримуючи енергію з сонячного світла для потреб людини.

Виростити живу «ферму фотосинтезу» виявилось неймовірно просто. Для цього досить додати в живильний бульйон з культурою бактерій розчин кадмію. В результаті біологічних процесів він перетворюється в сульфід кадмію, який покриває тіло бактерії «шипами». Ці нарости вловлюють кванти сонячного світла – потрібно лише додати воду і діоксид вуглецю, щоб запустити процес фотосинтезу.

Бактерія носить шиповану оболонку з сульфіду кадмію без особливого дискомфорту, це частина її природного механізму захисту від впливу токсичних важких металів. Фотосинтез протікає пасивно, фермеру лише потрібно виставляти лотки з бактеріями на світло, додавати воду, CO2, і відкачувати оцтову кислоту – кінцевий продукт цього процесу. Складна хімічна сполука може використовуватись і як паливо і як сировина при виробництві пластику.

Кіборгами такі бактерії називаються завдяки поєднанню живої плоті і мертвої оболонки, але вчені зовсім не впевнені, що це оптимальна версія. Розрахункова ефективність подібної ферми в 6 разів вища, ніж у рослин з їх природним фотосинтезом, і в 4 рази краща, ніж у існуючих сонячних батарей. Але на практиці фотосинтез може бути реалізований сотнями способів і підібрати ідеальну архітектуру «електростанції» вкрай непросто. Даний проект з бактеріями-кіборгами являє собою лише початок шляху.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline