Енергія взаємодії прісних і солоних вод річок та океанів покриє 40% потреб людства
11 Червня , 2017
Вирішена 40-річна загадка дивного радіосигналу з космосу
11 Червня , 2017

Бабка, перетворена вченими в кіборга, здійснила свій перший “керований” політ

За останні кілька років ми бачили безліч живих істот, перетворених зусиллями вчених в кіборгів, зокрема, тарганів, жуків, черепах і навіть собак. У січні цього року дослідники з Лабораторії Чарльза Старка Драпера (Charles Stark Draper Laboratory) і Медичного інституту імені Говарда Х’юза (Howard Hughes Medical Institute, HHMI) ознайомили громадськість зі своїми планами по обладнаню живих бабок крихітними “рюкзаками”, напханими електронікою, що дозволяє віддалено керувати польотом та іншими діями комахи. І нещодавно ці дослідники опублікували новий відеоролик, на якому зображений перший керований політ створеної ними бабки-кіборга.
Світ тварин і рослин є сховищем величезної кількості ідей, на базі яких можна розробляти нові технології. Замість того, щоб починати проектувати нові типи роботів, датчиків і інших пристроїв з “чистого аркуша”, багато інженерів використовують у своїх інтересах готові рішення, відточені до досконалості мільйонами років природної еволюції. Однак не все реалізоване природою добре піддається перевтіленню в металі, пластику та електроніці. Створення робота, який максимально точно і ефективно відтворює бабку і має швидкість і маневреність цієї комахи, є неймовірно складним з технічної точки зору завданням. Тому в таких випадках учені воліють обладнати живих комах електронними системами, які дозволяють контролювати їх дії.
Електронна система DragonflEye, встановлена на живу бабку, дозволяє керувати комахою за допомогою імпульсів світла, які подаються через оптико-волоконні світловоди, що називаються оптродами, до певних нейронів нервової системи. А для того, щоб нейрони нервової системи бабки могли реагувати на дію світла, комаха було піддано процедурі відповідної генної модифікації. Надмініатюрна електроніка системи керування споживає дуже малу кількість енергії, яку здатні виробити навіть крихітні сонячні батареї, встановлені на верхній частині імпровізованого електронного “коміра”, що надягається на бабку.
Всі ці заходи перетворюють бабку в аналог безпілотника з дистанційним керуванням. Такий підхід дозволяє використовувати крихітних і не примітних комах-кіборгів в якості розвідників, дослідників небезпечних для людини територій та транспортування корисних вантажів. Тільки не варто забувати, що в основі цієї системи знаходиться жива істота, що має обмежені енергетичні запаси і яким періодично потрібно зупинятись для відпочинку, займатися пошуками та споживанням їжі для поповнення витрачених сил.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: