На Марсі бувають потужні, але короткочасні снігові бурі
29 Серпня , 2017
НАСА закінчило створення нової системи орбітального стеження і космічних комунікацій
29 Серпня , 2017

Автономний контейнер забезпечить енергією сонця і чистою водою віддалені села

Електрифікація та постачання питної води у віддалені від центральних магістралей місцевості може істотно покращити якість життя людей, що проживають в таких районах. Однак підключення до централізованих систем електро – і водопостачання може обійтись значно дорожче, ніж використання локальних електростанцій і пристроїв для очищення води. Один з італійських стартапів запропонував модульне рішення, вартість якого становить 15 тис. доларів.

Контейнер OffGridBox здатний виробляти 16 кіловат-годин електроенергії, переробляючи енергію сонячних променів, і 24 тис. літрів відфільтрованої і стерилізованої води. Як кажуть розробники, такої кількості питної води і електроенергії достатньо для забезпечення потреб села з населенням до 300 осіб.

Це повністю автономний пристрій, виконаний у вигляді куба зі стороною 1,86 м. До складу OffGridBox входять сонячний інвертор, акумуляторна батарея ємністю 5,5 кВт*год, сонячні панелі потужністю 4 кВт, системи для збору і зберігання води ємністю 1500 л, фільтри і УФ-стерилізатор, здатні очищати до 1000 л рідини за годину.

Контейнер для выработки и хранения энергии

Пристрої призначені для електрифікації сільських районів, надання допомоги в разі стихійного лиха, можуть бути використані в якості резервного або альтернативного джерела питної води та електроенергії без прив’язки до централізованих систем. За словами розробників, для підключення модуля не потрібні особливі навички і спеціалізовані інструменти.

Мобильная солнечная электростанция

Оскільки OffGridBox виконані у вигляді незалежних модулів, їх продуктивність може бути збільшена шляхом з’єднання їх між собою. Крім цього доступні додаткові опції, такі як збільшений сонячний модуль, більш ємна акумуляторна батарея, підтримка мережі Wi-Fi, опріснювальна установка, блок крапельного зрошення, можливість заміни акумуляторної батареї, віддалений контроль і вбудований тепловий насос.

На поточний момент було продано і встановлено 28 модулів OffGridBox і запланований проект на ще 18 одиниць в республіці Руанда. Компанія потрапила в список стартапів Boston Mass Challenge 2017 року. Це може сприяти відмові від спроб продавати свої модулі та прийняття форми некомерційної організації, яка буде забезпечувати питною водою та електроенергією віддалені райони, поставляючи ресурси кінцевим споживачам.

Джерело

 

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline