Нову модифікацію Ан-132 розроблять спільно з Саудівською Аравією і Туреччиною
11 Травня , 2017
Tesla почала прийом замовлень на сонячну черепицю
11 Травня , 2017

Автономний будівельний 3D-принтер для швидкого друку будівель на інших планетах створений вченими MIT

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту створили робота, який здатний надрукувати цілу будівлю. Інноваційний будівельний 3D-принтер може стати передвісником абсолютно нових методів зведення споруд, значно здешевлюючи і прискорюючи процес.

Використовуючи нову технологію, будівельники зможуть побудувати будівлю, що відповідає певним потребам та вимогам будь-якого простору. Враховуючи можливість застосування більш різноманітного спектру матеріалів, структури, побудовані за допомогою такої системи, можуть зводитись швидше і дешевше, ніж при традиційних методах будівництва. Крім того, в ході процесу може змінюватись щільність матеріалу для забезпечення оптимальних поєднань міцності, ізоляції та інших властивостей.

Розроблений робот являє собою гусеничний транспортний засіб, оснащений великим промисловим маніпулятором, який, в свою чергу, доповнюється меншою роботизованою рукою для виконання точніших робіт. Остання може використовуватись для направлення будь-якого звичайного (або нетрадиційного) будівельного сопла, на зразок тих, що використовуються для заливки бетону або розпилення ізоляційного матеріалу, а також додаткових цифрових ефекторів, таких як, наприклад, фрезерні головки.

На відміну від типових систем тривимірного друку, більшість з яких використовують певну замкнену фіксовану структуру для роботи своїх сопел і мають обмеження у створенні об’єктів через обмежений радіус дії, ця система може побудувати будинок будь-якого розміру. В якості демонстрації концепції дослідники використовували прототип для побудови базової структури стін куполу діаметром 15 метрів і висотою 3,6 метри – проект, який був завершений менше ніж за 14 годин безперервного друку.

универсальный робот-строитель

В ході першого тесту система виготовила піноізоляційний каркас, який використовується для формування готової бетонної конструкції. Метод будівництва, при якому форми з пінополіуретану заповнюється бетоном, схожий на традиційні комерційні ізоляційно-бетонні опалубні технології. Дослідники показали, що система може бути легко адаптована для сучасних будівельних майданчиків та обладнання і що вона буде відповідати існуючим будівельним нормам, зовсім не вимагаючи нової сертифікації.

У кінцевому рахунку будівельний 3D-принтер має стати самодостатньою системою. Він обладнаний ковшем, який може використовуватись як для підготовки основи для будинку, так і для видобування місцевих матеріалів, таких як ґрунт, глина і т. д. Вся система може живитися електрикою від сонячних батарей, які йдуть в комплекті.

Ідея полягає в тому, що такі роботи-будівельники могли б бути задіяні у віддалених регіонах, де немає відповідної інфраструктури і техніки, або у районах, яким потрібна допомога після руйнівних стихійних лих.

Більш того, в майбутньому, вчені планують створювати на основі нової технології повністю автономні системи, які можна відправляти на Місяць, Марс або інші планети, де вони самостійно зможуть роками будувати об’єкти, необхідні для потреб людини.

Джерело: mit.edu

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline