За допомогою великого адронного колайдера вчені відкрили 5 нових субатомних частинок
27 Березня , 2017
NASA продемонструвала робота, натхненного орігамі
27 Березня , 2017

Автономні машини можна заманити в пастку і знерухомити

За допомогою всього лише специфічної розмітки.

На відміну від живих водіїв, автономні автомобілі чітко дотримуються правил дорожнього руху.

І художник Джеймс Брідл (James Bridle) використав цю особливість, щоб продемонструвати можливість заманити автомобіль в пастку і блокувати його подальший рух.

Лініями білого кольору, що імітують дорожню розмітку, він намалював на дорозі фігуру овальної форми. При цьому навколо суцільної лінії була нанесена переривчаста лінія.

Зазначимо, правила дорожнього руху дозволяють перетинати суцільну лінію дорожньої розмітки з боку переривчастої лінії. Таким чином, автономний автомобіль зміг в’їхати в середину фігури, не порушивши правила.

Однак перетинати суцільну лінію розмітки заборонено (за винятком випадків завершення обгону чи об’їзду перешкоди). Таким чином, потрапивши всередину намальованої фігури, автомобіль не зміг покинути її, не порушивши правила дорожнього руху. У підсумку, він просто припинив рух.

Слід зазначити, що в цьому конкретному відео використовувався звичайний автомобіль, керований Брідлом, під рукою не знайшлось повністю автономного автомобіля для проведення експерименту.

Звичайно, в реальній дорожній обстановці не зустрічаються подібні фігури розмітки. Однак ця ситуація демонструє обмеження знань без розуміння контексту ситуації.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline