DARPA створить модульні комп’ютери на основі «чіплетів»
3 Вересня , 2017
Вчені створили автономні “автомобілі-роботи” мікроскопічного масштабу
3 Вересня , 2017

Австралійські рятувальники «наймуть» на службу дрони

Обладнані штучним інтелектом дрони найближчим часом з’являться на пляжах Сіднею, — повідомляє Reuters. За допомогою системи виявлення акул вони будуть вчасно виявляти небезпеку і повідомляти рятувальникам про місце знаходження морських хижаків.

Високоточна оптика, якою обладнані їх камери, дозволить розрізняти акул з великої відстані. І, якщо людина навіть за допомогою біноклів може помилитись, прийнявши, наприклад, тінь або колоду за хижака, то спеціальна програма розпізнавання акул, створена на базі штучного інтелекту, впорається набагато краще.

— Дослідження показали, що людина бачить акул поблизу пляжу лише в одному випадку з трьох, тоді як ефективність програми для виявлення дронів може засікти потрібний об’єкт в 90 відсотках випадків, — розповів виданню доктор Набін Шарму, співробітник Університету Сіднею.

Мета програми — не замінити людей-рятувальників, а допомогти їм краще виконувати свою роботу, тому перед тим, як вирішити випустити дронів на пляжі, ШІ, який на них встановлено, довго навчали, показуючи йому різні відео з акулами — так програма навчилась відрізняти потрібні об’єкти від плавців, човнів і сміття.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline