Компанія BAE Systems представляє новий стійкий до радіації комп’ютер, призначений для використання в космосі
8 Вересня , 2017
В Японії розумні будинки забезпечать себе енергією за рахунок штучного фотосинтезу
8 Вересня , 2017

Австралійці побудують квантовий комп’ютер нового типу

Австралійський вчені запропонували принципово новий дизайн кубіту і розраховують на його основі створити перший квантовий комп’ютер, розрахований на масове виробництво.

Щоб квантовий комп’ютер став практично застосовною технологією і обійшов звичайні суперкомп’ютери, потрібно побудувати квантовий комп’ютер, що складається з великої кількості кубітів — квантових розрядів. Стан кожного з них потрібно вміти в будь-який момент виміряти і змінити. Зазвичай кубіти роблять з окремих атомів і груп атомів, змушуючи їх завмирати на місці в лазерних пастках і маніпулюючи їх характеристиками за допомогою лазера або магнітного поля.

Квантовий комп’ютер виконує обчислення за рахунок зв’язку кубітів один з одним. Коли змінюється стан одного, змінюється стан кількох пов’язаних з ним. У квантових комп’ютерах, кубітами яких служать окремі атоми в лазерних пастках, кубіти повинні знаходитись дуже близько один до іншого, щоб цей зв’язок зберігався; відстань зазвичай не перевищує 50 розмірів самого атома. Створювати робочі системи з багатьох атомів, так близько розташованих один до одного — дуже складне інженерне завдання.

Австралійські вчені запропонували робити кубіти з атомів фосфору, захованих у кремнієвій пластині. У моделі, запропонованій Гіль’єрмо Тосі (Guilherme Tosi), логічні значення 0 і 1 кодуються парою ядро-електрон: коли їх спіни збігаються, значення кубіту дорівнює 1, коли протилежні — нулю. Маніпулювати спіном електрону пропонується за допомогою електричного поля, створюваного контактами на поверхні кремнієвої пластини. Це простіше, ніж маніпуляції з лазерами і магнітними полями, стверджують автори роботи, опублікованої в Nature Communications. Такі кубіти (Тосі називає їх «перевертнями», flip-flop qubit) можна розташовувати на відносно великій відстані один від одного.

У серпні автори роботи зареєстрували компанію Silicon Quantum Computing Pty Ltd — першу в своєму роді в Австралії. Її мета — подальша розробка ідеї фосфорно-кремнієвого квантового комп’ютера. Інвесторами компанії стали уряд Австралії, уряд штату Новий Південний Уельс, університет штату, банк Commonwealth Bank of Australia і телекомунікаційна компанія Telstra; проект вже отримав інвестиції у розмірі близько 80 мільйонів доларів.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline