Розроблена технологія, що дозволяє перетворити аудіозапис в повноцінне відео розмовляючої людини
23 Липня , 2017
Робот, який вміє знаходити протікання труби зсередини задовго до катастрофи
23 Липня , 2017

Aucto: роботизована рука на допомогу людині

Команда інженерів з Массачусетсу спроектувала унікальну роборуку, яка допоможе збирачам літаків виконувати важку і травмонебезпечну роботу.

Aucto: роботизированная рука в помощь человеку

Американські інженери спроектували і зібрали незвичайний прилад — Aucto, роботизовану руку довжиною близько метра, яка призначена для полегшення монтажних робіт і перенесення важких вантажів. Вчені і раніше робили додаткові механічні кінцівки, проте, як правило, вони виходили важкими і більш складними за конструкцією. У свою чергу, новий прилад відрізняється рядом корисних нововведень.

По-перше, інженери скоротили кількість зчленувань з 6 до 3 за допомогою технології granular jamming gripper. ЇЇ суть наступна: замість маніпулятора, на кінці руки розташовується свого роду повітряна куля, заповнена гранулами пінополістиролу і кавової суміші. Коли повітря відкачується, гранули під оболонкою обліплюють поверхню об’єкту як велика «липучка», що дозволяє утримувати його без остраху випустити.

Сама рука виготовлена з легкого вуглецевого волокна і алюмінію. Система кріпиться на тіло і являє собою конструкцію з жорсткими і м’якими компонентами, що забезпечує комфорт для користувача, і здатність відчувати навантаження, яка припадає на роборуку, через тиск системи на торс. Проект фінансує Boeing, і одне з основних призначень руки — допомагати конструкторам літаків виконувати збірку і установку систем, тобто роботу, яка в даний час пов’язана з певною часткою ризику.

Минулого тижня, в рамках конференції Robotics: Science and Systems в Кембриджі, штат Массачусетс, розробники повідомили, що Aucto витримує навантаження до 20 кг, легко утримує інструменти і може виступати не тільки як рука, але і в якості третьої ноги, що дозволяє звільнити руки самого робітника під час монтажу — в складних ситуаціях йому більше не доведеться триматись за стіни або драбину, щоб не впасти. Вся установка важить 5,5 кг, причому вага розподілена так, що навантаження в основному припадає на стегна і користувач майже не відчуває її.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: