Вчені створили новий фотоелемент з ефективністю 44,5%
16 Липня , 2017
Генетично модифіковані бабки-кіборги готуються стати шпигунами
16 Липня , 2017

Астронавти випробували місячне рятувальне обладнання на морському дні

Ніхто не знає, як зустріне Місяць перших земних колоністів. Проте з великим ступенем ймовірності можна стверджувати, що екстремальних ситуацій буде достатньо, у тому числі пов’язаних з травмами. І до цього готуватись потрібно вже зараз.

Астронавти NASA спільно зі своїми колегами з Європейського космічного агентства провели імітацію порятунку астронавта, що отримав умовну травму. З урахуванням того, що місячна гравітація в 6 разів менша земної, навчання проводились на морському дні.

Голландська компанія HAL-3 на замовлення Європейського космічного агентства розробила місячну систему евакуації – LESA (Lunar Evacuation System Assembly). В неї входить складна пірамідальна конструкція з колесами і спеціальні колісні носилки. За допомогою піраміди можна підняти пораненого астронавта і переміщати слідом за собою в умовах зниженої гравітації, після чого покласти на носилки для подальшого транспортування.

Система спасения LESA

На першому етапі LESA була випробувана в басейні, а потім її доставили в морський заповідник Aquaris в штаті Флорида, де на глибині 19 метрів випробування були продовжені. Піщане дно і нерівний рельєф океанського дна навколо бази практично ідеально відтворюють місячний ландшафт.

У випробуваннях взяли участь астронавти Педро Дуке (ЄКА) і Челл Лінндгрен (NASA).

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: