Висотний планер Airbus Perlan II готується взяти рекордний бар’єр висоти
8 Серпня , 2017
Створена сенсорна футболка, що дозволяє навчитись керувати літаком
8 Серпня , 2017

Астероїд 2012 TC4 дозволить перевірити функціонування елементів мережі планетарного захисту НАСА

Для того, щоб падіння астероїдів не було несподіванкою і не призводило до виникнення паніки, американське космічне агентство НАСА протягом багатьох років займається розробкою і розгортанням Управління координації планетарного захисту (Planetary Defense Coordination Office). В задачі управління входить раннє виявлення та відстеження потенційно небезпечних для Землі космічних об’єктів та інформування уряду в разі виникнення загрози зіткнення. І незабаром, у жовтні цього року, НАСА отримає можливість перевірки працездатності своєї системи, так скажемо, в “бойових” умовах. Адже саме в цей час в небезпечній близькості від Землі пройде астероїд 2012 TC4.
Размер астероида 2012 TC4
Слід зазначити, що даний випадок є не першим відвідуванням астероїдом 2012 TC4 околиць нашої планети. Як можна судити з його назви, цей астероїд був виявлений в 2012 році, коли він пройшов повз землю на відстані, що дорівнює чверті відстані між Землею і Місяцем. Після цього астероїд 2012 TC4 зник у непроглядній пітьмі космічного простору і випав з поля зору астрономів, будучи не дуже великим і тьмяним космічним об’єктом. Однак дані, зібрані під час першого зближення астероїда з Землею, дозволили вченим розрахувати його траєкторію, і ця траєкторія знову приведе до Землі астероїд 12 жовтня 2017 року.
Наявні дані про астероїд 2012 TC4 не дуже точні, що не дозволяє розрахувати траєкторію його руху з високою точністю. Вченим відомо, що астероїд пройде на відстані від 6 800 до 275 000 кілометрів від Землі. Єдине, в чому впевнені вчені, так це в тому, що астероїд 2012 TC4 не зіткнеться із Землею, якщо не станеться нічого екстраординарного. Але в будь-якому випадку, проходження астероїда 2012 TC4 дасть людям унікальну можливість реальних випробувань всіх елементів мережі планетарного захисту, в розгортанні і експлуатації якої беруть участь кілька провідних держав.
Астероид 2012 TC4 #2
Оскільки астероїд 2012 TC4 вже почав наближатися до Землі, протягом кількох наступних тижнів астрономи знову виявлять його за допомогою потужних телескопів і проведуть уточнені розрахунки траєкторії його руху. Під час цього будуть випробувані й налагоджені апаратні засоби і програмне забезпечення системи раннього виявлення, яка є першим ешелоном планетарної системи захисту.
Астероїд 2012 TC4 має неправильну форму, його розмір становить 9 на 30 метрів. По масі він порівнянний з Челябінським метеором, що впав на Землю в 2013 році, і зараз фахівці НАСА займаються пошуками технологій, які дозволять змінити траєкторію руху такого досить великого космічного тіла.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline