Віртуальна реальність допоможе вивчити іноземну мову
13 Вересня , 2017
Індія приєднується до пошуків темної матерії
13 Вересня , 2017

AREE – проект незвичного космічного апарату, призначеного для проведення досліджень на поверхні Венери

На щорічному симпозіумі NASA Innovative Advanced Concepts (NIAC) представники американського космічного агентства ознайомили громадськість з низкою дуже цікавих і незвичайних проектів, які, з їхніх слів, “представляють собою щось більше, ніж просто ідеї”. Та найцікавішим з представлених проектів є проект дослідницького апарату, призначеного для роботи в несприятливих умовах на поверхні Венери, конструкція якого дуже нагадує конструкції механічних скульптур “Strandbeests” голландського художника Тео Янсена, які приводяться в рух енергією вітру.
Венеріанський дослідницький апарат AREE (Автомат Rover for Extreme Environments), який є дітищем фахівців з Лабораторії НАСА з вивчення реактивного руху (NASA Jet Propulsion Laboratory, JPL), розроблений так, що його конструкція зможе витримати і залишитись працездатною при температурах близько 450 градусів Цельсію і при тиску, що перевищує тиск атмосфери Землі в 90 разів. Більш того, конструкція апарат AREE використовує ці несприятливі умови в своїх цілях, одержуючи необхідну енергію за рахунок енергії вітру, а керує роботою всього цього механічний комп’ютер, здатний функціонувати там, де будь-яка електроніка виходить з ладу відразу ж або через короткий час. Передача зібраної інформації здійснюється “цифровою азбукою Морзе” механічним способом за допомогою рухомого маніпулятора з дзеркальним відбивачем. В якості ретранслятора виступають повітряні кулі, що “плавають” у верхніх шарах атмосфери, а на Землю ця інформація потрапляє вже за допомогою передавача орбітального апарату.
Порівняно зі скульптурами “Strandbeests” апарат AREE має видозмінені “кінцівки”, які були розроблені за участю самого Тео Янсена. Їх менша довжина, додаткові вузли та інші елементи дозволять апарату AREE переміщатися по грубій венеріанській поверхні і знову вставати на ноги після падіння або перекидання. Роль вітрил скульптур “Strandbeests” в даному випадку виконує крильчатка, встановлена зверху апарату AREE, лопаті якої виготовлені з матеріалу, здатного витримати вплив сильних вітрів.
Аппарат ICE
Ще одним проектом, представленим на симпозіумі NIAC, є проект дослідницького апарату Ice-moon Cryovolcano Explorer (ICE), якому доведеться зіткнутись з абсолютно протилежними умовами на поверхні Європи, крижаного супутника Сатурна. Після посадки на поверхні Європи цей апарат спустить на тросі спеціальний зонд в жерло так званого кріовулкану. Цей зонд опуститься нижче поверхні Європи настільки, наскільки це буде можливим і, якщо пощастить, відбере проби рідини з внутрішнього підлідного океану, яка може містити сліди існування там життя.
Серед інших проектів, представлених на симпозіумі NIAC, можна відзначити проект “планера” для досліджень астероїдів, який буде “ширяти” в хмарах електростатично зарядженого пилу, і повітряна куля з хімічними акумуляторами, які приводяться в дію їдкою венеріанською атмосферою. Проекти, які стануть переможцями конкурсу, отримають фінансування в 100 тисяч доларів, спрямоване на реалізацію першого етапу, а на реалізацію другого етапу проектів, який передбачає виготовлення дослідних експериментальних зразків, буде виділено фінансування вже у розмірі до 500 тисяч доларів.

Першоджерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: