Найшвидший ліфт у світі розганяється до 80 кілометрів на годину
13 Червня , 2017
NASA не може пояснити, що створило цю дивну дірку на Марсі
13 Червня , 2017

Archinaut – робот-тривимірний принтер, призначений для будівництва споруд в космічному просторі

Відома компанія Made In Space, яка є виробником першого тривимірного принтера, здатного працювати в космосі що перебуває зараз на борту Міжнародної космічної станції, бере участь в розробці нової космічної технології під назвою Archinaut. В рамках цієї програми, яку курує НАСА, ведеться розробка автоматичного супутника-тривимірного принтера, який зможе створювати досить великі споруди прямо в космічному просторі.
“Спорудження конструкцій в космосі дозволить оптимізувати їх виключно під космічні завдання, а не розраховувати їх таким чином, щоб вони могли витримати і пережити запуск в космос за допомогою ракети” – розповідає Ендрю Руш (Andrew Rush), президент компанії Made In Space.
Концепт системи Archinaut поєднує в собі мобільну космічну платформу, тривимірний принтер і маніпулятори, а все це разом здатне переміщатись, створювати частини і вузли майбутніх конструкцій і збирати їх в єдине ціле. Крім цієї основної функції, в конструкцію апарату Archinaut закладені можливості здійснення дозаправки, ремонту і модернізації інших космічних апаратів.
Фахівці компанії Made In Space працюють над проектом Archinaut протягом шести місяців. Також в цій програмі беруть участь компанії Northrop Grumman і Oceaneering Space Systems, а бюджет програми складає 20 мільйонів доларів на рік. В даний час фахівці всіх трьох компаній займаються розробками конструкції власне космічного тривимірного принтера, маніпуляторів і роботизації їх інструментальної оснастки.
По завершенню першого етапу програми, який триватиме в цілому 18 місяців, учасники проекту виготовлять дослідний зразок апарату Archinaut. Цей апарат, будучи запущеним в космос, виготовить там відносно невелику споруду, розмірами в кілька метрів. Після цього буде перевірена його конструкційна міцність, надійність і здатність використаних матеріалів чинити опір різким впливам космічногл навколишнього середовища.
Подальші роботи в рамках програми Archinaut, яка, як виявилось, фінансується не лише НАСА, але і іншими інвесторами з приватного сектору, мають привести до розробки декількох дослідних зразків і ряду закінчених апаратів цієї серії, що розрізняються за розмірами і функціональними можливостями.
“Вигода у використанні такої технології починається тоді, коли розміри створюваної споруди обчислюються десятками, сотнями і більше метрів. Наприклад, використання робота Archinaut дозволить створити величезні космічні телескопи” – розповідає Ендрю Руш, – “Робот зможе сам виготовити всю основну конструкцію прямо в космосі і приєднати до неї електроніку, дзеркала та інші компоненти, виготовлені та доставлені з Землі”.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline