Електричні автобуси стали дешевше дизельних і захоплять ринок протягом 10 років
9 Квітня , 2017
Американські вчені створили еластичні сенсорні волокна
9 Квітня , 2017

Apple створює «повністю переосмислений» Mac Pro

Компанія Apple нарешті заговорила про випуск нових Mac Pro, які не оновлювались з 2013 року. Але не поспішайте радіти.

В інтерв’ю BuzzFeed News старший віце-президент Apple з питань глобального маркетингу Філ Шіллер (Phil Schiller) заявив, що всі ці роки, які пройшли без оновлення професійних робочих станцій, компанія займалася повним переосмисленням самих Mac Pro і всього, що з ними пов’язано.

На жаль, у цьому році нові Mac Pro можна не чекати. Філ Шіллер зазначає, що конструктори Apple в поті чола трудяться над принципово новим Mac Pro, до якого окремо випустять професійний монітор, але жодних термінів не називає.

Команда, що займається створенням обох продуктів, як стверджується, отримала чітку установку обійти в новій системі деякі конструктивні обмеження, властиві нинішній моделі. Очевидно, мова йде про широкі можливості простої модернізації, яких так не вистачає власникам поточних Mac Pro.

«Ідея, що можливості [Mac Pro] можуть бути розширені за рахунок одних тільки периферійних Thunderbolt-пристроїв, добре виглядала на папері, але не виправдала себе на практиці», — визнав Федерігі.

Старший віце-президент Apple по розробці ПО Крейг Федерігі визнає, що з випуском актуальної моделі Mac Pro  зразка 2013 року компанія сама загнала себе в кут (покращений «мак» займає всього 1/8 простору попередньої моделі). У даному випадку мається на увазі радіатор у вигляді призми з трикутною підставкою, що накладає обмеження щодо оновлення.

«Ми хотіли зробити щось справді вражаюче і унікальне. Але ось що ми повністю втратили з виду на той момент, так це можливість у майбутньому стати заручниками власної концепції», – зазначив Федерігі.

Спілкуючись з журналістами, Філ Шіллер не забув нагадати наскільки стратегічно важливим для компанії напрямком є комп’ютери Mac. На питання, чи буде екран нового монітора сенсорним, як Surface Studio від Microsoft, топ-менеджер відповів негативно.

Керівник Apple приніс вибачення за те, що компанія довго не оновлювала Mac Pro і пообіцяв «відмінного наступника». Але, схоже, раніше наступного року нового революційного Mac Pro нам не бачити. Щоб хоч якось втішити своїх шанувальників Apple злегка оновила нинішні Mac Pro, зробивши їх більш продуктивнішими, і знизила ціни.

Тепер за $2999 пропонується базова конфігурація Mac Pro з шестиядерним процесором Intel Xeon (стара модель використовувала чотирьохядерний процесор), двома 3D-картами AMD FirePro D500 і 16 ГБ ПАМ’ЯТІ. У той же час топова версія вартістю $3999 оснащується «восьмиядерником» Intel Xeon і двома відеокартами AMD FirePro D700.

У продаж нові Mac Pro вийдуть цього тижня. Крім того, до кінця цього року компанія пообіцяла оновити і комп’ютери-моноблоки iMac.Зберегти

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline