Uber показала відео літаючого таксі, яке створить спільно з NASA
13 Листопада , 2017
Найбільша в світі зарядна станція Tesla «Суперчарджер» відкрилася в Китаї
13 Листопада , 2017

Антирефлексивне покриття комах може стати основою нових технологій маскування

Вченим відомо, що організми комах з сімейства цикад виробляють біологічні наночастинки під назвою брохосоми (brochosomes), які покривають всю поверхню тіла і крил цих комах, дозволяючи їм зникнути з поля зору хижаків. Крім цього, частинки-брохосоми є надгідрофобними, що не дає комасі намокнути навіть в умовах високої вологості. І нещодавно, вчені з Пенсільванського державного університету (Penn State University) розробили технологію виготовлення синтетичних мікросфер, покритих нанорозмірними отворами, які забезпечують цей матеріал здатністю ефективно поглинати практично все світло в широкому діапазоні з різних напрямків.
Цікавим фактом є те, що вчені спочатку навчились синтезувати новий матеріал і лише пізніше задались питанням: “А чи є аналоги цьому матеріалу в живій природі?”. І нетривалі пошуки інформації привели вчених до цикад, які, завдяки вироблюваним ними часткам-брохосомам, здатні буквально зливатись з навколишнім середовищем.
Як згадувалось вище, синтетичні мікросфери мають безліч отворів, діаметр яких близький до довжини хвилі світла. Завдяки їх наявності, матеріал здатний поглинати до 99 відсотків світла в діапазоні від ультрафіолетового світла до близького інфрачервоного, включаючи весь діапазон видимого світла.
Естественные брохосомы
Ці синтетичні аналоги брохосом комах виготовляються за допомогою складного технологічного процесу, що складається з п’яти етапів, основними з яких є етап електрохімічного осадження. В якості матеріалу для виготовлення мікросфер може використовуватись золото, срібло, окис марганцю і навіть струмопровідні полімери. “Частинки з різних матеріалів будуть володіти різними оптичними властивостями, що робить їх придатними для тієї чи іншої галузі застосування” – пишуть дослідники.
Завдяки великій площі поверхні такі мікросфери, крім систем камуфляжу, можуть виступати в якості матеріалу для виготовлення електродів акумуляторних батарей. Крім цього, мікросфери, виготовлені з відповідних елементів, можуть стати високоефективними каталізаторами, що прискорюють перебіг певних хімічних реакцій.
А здатність частинок ефективно поглинати світло може бути використана в різних датчиках і камерах, в тому числі і камерах телескопів, де поглинання небажаного відбитого світла дозволить підвищити співвідношення сигнал/шум, збільшивши тим самим якість їх роботи.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline