Створена харчова тара, яка змінює колір, якщо її вміст почав псуватись
8 Липня , 2017
Пристрій Mistbox знизить вартість кондиціонування повітря на 30 %
8 Липня , 2017

Аналізуючи знімки Землі із космосу, ШІ допоможе боротись з рабством

Штучний інтелект бореться за права людини.

Вчені Університету Ноттінгема поставили перед собою досить амбітну мету: навчити ШІ ідентифікувати на супутникових знімках печі для випалювання цегли в Південній Азії — місця, де найчастіше використовується рабська праця.

Анализируя снимки Земли из космоса, ИИ поможет правозащитным организациям в борьбе с рабством

Багато працівників цегляних печей, подібних до цієї, не мають надії погасити свій борг перед «господарями» | Фото: newscientist.com / Asif Hassan / AFP / Getty

Відзначимо, що, за даними правозахисних організацій, близько 70% з 5 млн південноазіатських робочих трудиться на цегляних печах з примусу, задля погашення боргів.

Разом з тим, ніхто точно не знає, скільки всього таких печей сьогодні існує в так званому «цегляному поясі», що проходить через Пакистан, Індію і Непал. За деякими оцінками, їх близько 20 тисяч, але може бути і більше — аж до 50 тисяч.

Кевін Бейлс (Kevin Bales), куратор проекту, сподівається, що за допомогою ШІ ці цифри вдасться уточнити. Про це повідомляє видання News Cientist.

Крім того, штучний інтелект, на його думку, також допоможе різним правозахисним організаціям у пошуку місць, де імовірно може використовуватись рабська праця: при виявленні підозрілих локацій їх координати будуть направлятись у відповідні міжнародні інстанції, розповідає вчений.

Анализируя снимки Земли из космоса, ИИ поможет бороться с рабством

Цегляні печі легко виявити через супутник | Фото: newscientist.com / Google Earth

Навчання програми планують здійснити стандартним для такого роду рішень методом: нейронній мережі покажуть приблизно 400 знімків з Google Earth, на яких зображена цегляна піч, за якими потім вона виробить потрібний алгоритм.

Цікаво, що плани Бейлса не обмежуються одними печами. У майбутньому вчений також має намір виявляти за допомогою ШІ нелегальні шахти, де теж нерідко використовується примусова праця (особливо це стосується таких країн, як Демократична Республіка Конго).

При цьому дослідник додає, що виявляти копанки комп’ютеру буде набагато складніше. Якщо печі, як правило, виділяються на тлі ландшафту за кольором і формою, то шахти — це просто «великі дірки в землі», правильно визначити які — завдання не з легких.

Анализируя снимки Земли из космоса, Искусственный интеллект поможет правозащитным организациям в борьбе с рабством

Вид табору деревного вугілля з космосу | Фото: newscientist.com / Google Earth

Наостанок зазначимо, що експерти не вважають розробку Бейлса панацеєю.

Так, за словами Олександри Джесперсон (Sasha Jesperson) з Університету Сент-Мері, виявити місце, де, можливо, використовується примусова праця, — це тільки половина справи. Щоб розвіяти всі сумніви, правозахисним організаціям належить влаштовувати вилазки в кожне таке місце, а це теж вимагає часу і зусиль, заявила експерт.

Аналіз фотографій з космосу — далеко не єдине можливе застосування ШІ у сфері боротьби з рабською працею. Група соціальних ініціатив Exchange Initiative використовує нейронну мережу для виявлення готелів, де процвітає секс-рабство. Всім небайдужим пропонується завантажувати в базу даних сайту фотографії номерів готелів, у яких вони бувають.

Надалі всі завантажені знімки аналізуються нейронною мережею, а потім порівнюються з численними фото, які сутенери публікують в інтернеті в якості візитних карток своїх «нічних метеликів» (причому більша частина таких фотографій, за словами дослідників, робиться саме в номерах готелів). Інформацію про усі виявлені збіги активісти потім відправляють правозахисним організаціям.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: