Автомобілісти США переходять на цифрові номерні знаки
23 Січня , 2018
Карбон будуть робити з пшениці і кукурудзи
24 Січня , 2018

Американці успішно випробували систему об’єднання дронів в групи

Агентство перспективних оборонних розробок (DARPA) США провело випробування нової технології, що дозволяє об’єднувати кілька безпілотних літальних апаратів в групи, а потім керувати цими групами.

В США успешно испытали систему объединения беспилотников в группы

Як повідомляє Flightglobal, у випробуванні використовувались безпілотники RQ-23 Tigershark. Проведені перевірки визнані успішними.

Сьогодні різні розробники займаються створенням систем, що дозволяють об’єднувати безпілотні апарати в групи. Вважається, що це спростить керування безліччю апаратів одночасно, а також дозволить вирішувати досить складні завдання.

Наприклад, лише один оператор за допомогою групи дронів зможе взяти під повне спостереження окрему будівлю в місті.

DARPA проводила випробування системи об’єднання безпілотників у групи, розробленої компаніями Lockheed Martin і Raytheon. Їх система являє собою обчислювальний блок з відкритою архітектурою, який можна встановити практично на будь-який тип безпілотників.

Завдяки такому блоку розрізнені апарати можуть об’єднуватись в групи, розподіляти між собою завдання і обирати лідера.

Сам блок працює під управлінням програмного забезпечення з відкритою архітектурою, що розробляється в рамках проекту CODE (Collaborative Operations in Denied Environment, спільні операції в закритих зонах).

Таке програмне забезпечення покликане полегшити керування групами безпілотників в зонах, що знаходяться під частковим або повним контролем противника.

Кінцевою метою програми є створення системи, що дозволяє керувати великими групами безпілотників за допомогою жестів. У системі має бути закладена велика кількість алгоритмів дій у відповідь на керуючі жести операторів.

Проект CODE є частиною ще масштабнішої програми по розробці системи об’єднання повітряних і наземних роботів в групу, якою міг би керувати лише один оператор.

При цьому група роботів повинна мати більше ста варіантів тактичних дій і використовувати їх на свій розсуд після отримання команди оператора на виконання тієї чи іншої задачі.

Ця програма отримала назву OFFSET (OFFensive Swarm-Enabled Tactics, наступальна тактика для зграй). Проект передбачає створення програмного забезпечення, за допомогою якого можна буде програмувати нові тактичні дії роботів.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: