Nissan представить «революційний» електромобіль BladeGlider на Гудвудському фестивалі
29 Червня , 2017
Новий рекорд глибоководної передачі даних встановлено в Китаї
29 Червня , 2017

Американські військові випробували бойовий лазер на гвинтокрилі

Американська компанія Raytheon, що спеціалізується на виробництві зброї, провела днями випробування своєї лазерної установки. Для всебічного тестування буде потрібно набагато більше часу, але гармата вже показала себе дуже добре — змогла зафіксувати літаючий безпілотник і знищити його.

Встановлення змонтували на ударний гелікоптер Apache, який потім піднявся в повітря, змінюючи висоту, швидкість і напрямок. Розробники залишились задоволені результатом, адже навіть в таких непростих умовах лазерна гармата змогла вразити ціль з відстані півтора кілометри.

До серійного виробництва ще дуже далеко, адже у бойових лазерів повно невирішених проблем, одна з яких — енергоспоживання. Для роботи лазеру потрібно багато електрики, в тумані або пилу він працює не дуже добре.

Але військові впевнені, що всі задатки для того, щоб стати хорошою зброєю, у розробки Raytheon є, адже існуюча зброя того ж гвинтокрила Apache обходиться дуже дорого, крім того, у неї обмежений боєзапас, а у лазерів кулі не ззакінчуються. Крім того, лазер не чути, і постріл з лазерної гармати не можна передбачити заздалегідь, що дає їй велику перевагу перед іншими видами озброєння.

Якщо розробникам вдасться вирішити проблему енергоспоживання і наведення лазера в умовах поганої видимості, їх установка зможе замінити звичне озброєння різної бойової техніки. За оптимістичними прогнозами, американська армія почне використовувати бойові лазери вже через п’ять-шість років.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: