Як Одеса відновлює власне літакобудування
15 Грудня , 2017
1180 дронів в повітряному шоу в Гуанчжоу поставили новий рекорд (відео)
15 Грудня , 2017

Американські військові навчились керувати настроєм людей за допомогою нейрочіпів

Як пише журнал Nature, науково-дослідницьке агентство DARPA профінансувало розробку системи для автоматичного керування настроєм людини, яка в режимі реального часу проводить сканування мозкової активності і при необхідності усуває «небажані збої», які можуть викликати депресивні стани.

Сам пристрій за своєю суттю не є чимось неймовірним. Він являє собою чіп для глибокої стимуляції мозку. Подібні внутрішньочерепні нейроімпланти вже застосовують для лікування порушень рухової активності, відновлення втрачених функцій через інсульт і хворобу Паркінсона. Але будь-які спроби вплинути не на фізичну, а на емоційну складову раніше закінчувались невдало.

Новий вид нейроімплантів більшу частину часу знаходиться в «сплячому» режимі і вмикається лише при необхідності, коли «настрій виходить за допустимі межі». В рамках підготовки експерти фіксували активність мозку і настрій піддослідних, щоб зпівставити зміну активності мозку з погіршенням настрою. Потім дані були внесені в систему, яка скоригована таким чином, що стимуляція ділянок мозку, які відповідають за настрій, починалася б тільки тоді, коли він виходив би за допустимі межі, іншими словами, ставав поганим. Тобто невеликий розлад не викликає активації чіпа, на відміну від стану, близького до депресії.

Як вважають розробники чіпа, персоніфікована система керування настроєм може допомогти пацієнтам з важкими розладами поведінки, а також солдатам, яким нейроімпланти можуть допомогти впоратись з наслідками стресу під час бойових дій і посттравматичним синдромом. Більше того, в майбутньому DARPA планує розробити аналогічні пристрої, які не потребують імплантації в черепну коробку.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: