Apple створює «повністю переосмислений» Mac Pro
9 Квітня , 2017
Нові відео Model 3 на дорогах біля штаб-квартири «Тесла»
9 Квітня , 2017

Американські вчені створили еластичні сенсорні волокна

Сучасна людина звикла до сенсорних технологій. Сенсори з нами всюди: в наших смартфонах, планшетах, ноутбуках і навіть в вікнах автомобілів. Але у всіх випадках, сенсорні екрани тверді. А що, якщо зробити сенсорні поверхні еластичними? Дослідники з Університету Північної Кароліни розробили саме такі гнучкі волокна.

Створені волокна відмінно реагують на дотики, розтягування і навіть скручування. Це дозволить, в майбутньому, використовувати дану технологію для інтеграції сенсорних технологій, наприклад, в наш одяг і різні портативні пристрої. Волокна мають діаметр трохи більший, ніж людська волосина, всього кілька сотень мікрон. Кожне волокно складається з трьох циліндрів, один з яких повністю заповнений рідким евтектичним сплавом галію та індію, другий заповнений лише на дві третини, а третій – на третину.

Як тільки палець людини торкається волокна, він змінює ємність всієї системи, що дозволяє відстежити місце дотику. Властивості нових волокон дозволяють скручувати їх до 100 разів, при цьому, сенсор чітко розуміє, скільки разів його скрутили. Це дозволить використовувати розроблену технологію у торсіонних датчиках, що вимірюють обертання, а також у безлічі інших сфер. Творці сенсорних волокон пророкують їм велике і світле майбутнє.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline