Гасова лямпа – винахід львівських аптекарів
20 Квітня , 2017
Дослідницький апарат MAVEN виявив іони металів в верхніх шарах марсіанської атмосфери
21 Квітня , 2017

Американські вчені отримали грант на створення трикордера з «Стар Треку»

Конкурс Qualcomm Tricorder XPrize тривав досить довго, і за час його проведення в ньому взяло участь безліч різних команд. Вчені та інженери переслідували одну мету — їм потрібно було представити проект апарату, здатного неінвазивним способом вимірювати різні біологічні показники, а потім на їх основі діагностувати захворювання без допомоги лікарів.

Переможцем конкурсу стала команда фахівців лікаря Бейзіла Херіса, який при підтримці свого брата-програміста і групи інженерів отримав за свої напрацювання 2,5 мільйони доларів на подальшу розробку портативного діагностичного апарату.

Їх прототип вже показав себе з хорошої сторони. Вчені вважають, що після того, як робота над приладом буде завершена, він зможе самостійно діагностувати не менше 13 захворювань. Апарат здатний видавати схожі результати і зараз, але його творці, поки, продемонстрували лише сирий прототип, вельми далекий від досконалості.

Для того, щоб ефективно збирати різні показники, пацієнта потрібно обвішати надрукованими на 3D-принтері датчиками, що вимірюють тиск, серцевий ритм, частоту дихання, насичення киснем і температуру. У нинішньому своєму вигляді розробка американців мало схожа на кишеньковий і мініатюрний апарат зі Star Trek, зрушення, проте, безумовно є — вже зараз апарат здатний діагностувати анемію, пневмонію, отит, лейкоцитоз і ряд інших захворювань.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline