Річні ресурси Землі вичерпались 2 серпня: що це значить?
6 Серпня , 2017
Другорядні персонажі в іграх стануть розумнішими
6 Серпня , 2017

Amazon патентує підводний склад з самоспливаючими контейнерами для товарів

Світовий океан великий, а використовується лише його поверхня, глибини ж пустують. І те ж саме можна сказати про будь-яку більш-менш велику водойму поблизу будь-якого населеного пункту. А у світового гіганта онлайн-торгівлі закінчується потенціал для розвитку наземних сховищ. Складаємо все воєдино і отримуємо проект підводного автоматизованого складу.

Заявка на патент потрапила в поле зору преси в середині нинішнього літа. Amazon не претендує на те, щоб експлуатувати конкретне озеро або море, для облаштування складу підійде будь-який басейн, навіть калюжа, якщо вона пристойної глибини. Головне – можливість заповнити порожній підводний простір герметичними контейнерами з корисним вантажем.

Подводное хранилише

Кожен контейнер обладнаний приймачем акустичного сигналу з індивідуальним кодом, тому потрібно просто «правильно крикнути» у воду, щоб він отримав команду на спливання. Для цього використовується стиснене повітря в балоні і надувні мішки на даху контейнера. Причому газ надходить не аби як – мішки надуваються в такому порядку, щоб конструкція спливала в потрібному напрямку і сама підпливала до берега.

Подводное хранилише

З пояснювальної записки до патентної заявки незрозуміло, хто буде керувати процесом втоплення та підняття контейнерів, робот або людина. Зате там описана система тунелів для підводного складу, по яким контейнери можуть відразу поступати до потрібного адресату. Не так вже складно викопати під містом великий резервуар, з мережею трубопроводів, щоб доставляти товари в магазини, не ганяючи вантажівки по вулицях, чи не так?

Чи є необхідність в таких інноваціях? Так, і ще й яка – прогнози щодо розвитку торгового бізнесу Amazon малюють необхідність у складах площею мільйони кв. м., де робот-комірник буде проходити з контейнерами тисячі кілометрів на день. А під водою все це можна реалізувати практично без витрат енергії, тільки за рахунок закону Архімеда.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline