Фізики знайшли можливу прогалину в Стандартній моделі
20 Червня , 2017
Розумні авто будуть пророкувати серцеві напади у водіїв
21 Червня , 2017

Alphabet тестує систему для керуваня польотом безлічі дронів

Система управління трафіком в небі майбутнього.

Команда Project Wing, що входить в холдинг Alphabet, займається розробкою системи управління польотами дронів. Передбачається, що з часом, коли кількість БПЛА багаторазово зросте і вони заполонять все небо, така система дозволить їм уникати сутичок з людьми, будівлями і один з одним.

Alphabet испытал диспетчерскую систему для дронов

В рамках недавнього тестування перевірялась можливість системи UTM керувати польотами декількох дронів одночасно. Платформа автоматично коригувала маршрути трьох дронів в умовах симуляції доставки вантажів (при мінімальному втручанні одного оператора).

Випробування диспетчерської системи проводились в Каліфорнії. В них використовувались три безпілотника, розроблених підрозділом Project Wing, два дрони Intel Aero і один DJI Inspire. Дрони Intel керувалися співробітниками компанії дистанційно за допомогою мереж LTE. Оператор DJI Inspire був присутній на полігоні, як і оператори Project Wing.

За сценарієм, дрони Aero і Inspire були задіяні в пошуково-рятувальній операції, а апарати Project Wing виконували доставку посилок. Під час випробувань диспетчерська система автоматично розподіляла пріоритет для дронів і в режимі реального часу розраховувала нові траєкторії польоту для безпілотників, щоб вони не зіткнулись один з одним.

Project Wing испытало диспетчерскую систему для дронов

Через постійне зниження цін на споживчі дрони, таких апаратів стає все більше і більше. Фахівці вважають, що в найближчому майбутньому безпілотників стане досить багато, щоб вони могли становити небезпеку для пілотованих літальних апаратів, а також для інших дронів.

Різні виробники намагаються зробити польоти безпілотників безпечними за допомогою різних методів. Одні закладають дані заборонених для польотів зон в програмному забезпеченні дронів, інші — створюють системи ухилення від зіткнення в повітрі, треті — використовують системи автоматичного залежного спостереження-мовлення (ADS-B), що передає дані про місцезнаходження апарату.

Диспетчерська система Alphabet передбачає отримання даних про положенні дронів у просторі і розрахунок оптимальних для них траєкторій польоту в режимі реального часу.

Це дозволить безлічі апаратів виконувати польоти в єдиному повітряному просторі, не стикаючись один з одним, будівлями і ландшафтом і не потрапляючи до зони з невідповідними льотними умовами.

Платформа UTM, созданная в рамках проекта Project Wing, способна одновременно управлять несколькими дронами

Розроблена в Project Wing система UTM (UAS Air Traffic Management) значною мірою покладається на великий набір відомостей, доступних в рамках сервісів Google Maps, Earth і Street View.

В перспективі Google («дочка» холдингу Alphabet) планує задіяти для потреб UTM власну хмарну обчислювальну інфраструктуру, яка і дозволить в частки секунди обробляти інформацію і коригувати переміщення дронів.

У Alphabet вважають, що подібні платформи просто необхідні компаніям, які мають намір займатись доставкою товарів дронами або ж мають у використанні велику кількість дронів, з якихось інших причин.

Звичайно, пройде ще деякий час, перш ніж такі системи зможуть управляти регіональним чи національним рухом БПЛА.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline