Змагання дронів Pacific Drone Challenge — 7300 км безпосадкового перельоту через Тихий океан
4 Жовтня , 2017
Королівський флот Нідерландів проведе 3D-сканування всіх своїх кораблів
4 Жовтня , 2017

Alpha — перший в світі комерційний електробайк на водневих паливних комірках

Компанія Pragma Industries представила електробайк Alpha, який має електричний двигун з джерелом енергії у вигляді водню. В основі силової установки лежить паливний елемент Pedelec власної розробки. Проект створений як універсальна відповідь на сучасні запити в галузі «екомобільності» та раціонального використання енергії.

Версія 2.0 Alpha без удаваної скромності позиціонується як «вбивця електробайків». Простіше кажучи, перевершує за експлуатаційними характеристиками аналогічні машини з літій-іонними акумуляторами. Притому, що цей агрегат сам обладнаний такою ж батареєю на 150 Вт/год – різниця в тому, що запас енергії в ній заповнюється від водневого паливного елемента, а не від розетки електромережі.

На одній заправці (2 літра стисненого водню) він проїжджає 100 км проти 50 км у електробайка з батареєю на 360 Втч. А сам процес поповнення енергії триває 2 хвилини замість 3-4 годин для суто електричних систем. Межа швидкості, правда, лише25 км/год, зате немає проблеми швидкої розрядки акумулятора на холоді – адже енергія зберігається у вигляді стиснутого газу.

Але звідки брати водень? Шкільний курс фізики говорить, що достатньо чистої води і електрики, щоб почати процес гідролізу. Тому в Pragma Industries спільно з компанією Atawey спроектували простеньку заправну станцію – вона може заправляти байки Alpha, доки є підключення до водопроводу та електромережі. І ніяких викидів в атмосферу. Залишилась “дрібниця”, знайти інвесторів і налагодити виробництво новинки в промислових масштабах.

Така впевненість в своїх перевагах викликає сумнів, адже українські винахідники нещодавно створили власний електробайк, здатний проїжджати на одному заряді 360 км з максимально можливою швидкістю 55 км/год.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline